Zamknij

Anna Lewandowska o przemocy domowej. Poruszyła ważny temat: "Serce mi pęka"

Patrycja Chudolińska
21.04.2020 10:30
Anna Lewandowska
fot. Instagram/@annalewandowskahpba

Anna Lewandowska postanowiła odnieść się do ważnej kwestii, jaką jest problem przemocy domowej w czasie pandemii. Podczas kwarantanny wiele osób zostaje "zamkniętych" ze swoimi oprawcami, bez szans wyjścia na zewnątrz.

Anna Lewandowska przejmuje się losem tych, dla których przymusowa izolacja nie jest łatwa. Trenerka na swoim profilu na Instagramie opublikowała wpis, w którym poruszyła temat przemocy domowej.

- Serce mi pęka! W czasie kwarantanny dużo mówimy o wirusie, przed którym musimy się izolować, ale bardzo mało mówi się o osobach, dla których izolacja wiąże się ze strasznym cierpieniem. Tym fizycznym. O tych, co cierpią katusze, mieszkając pod jednym dachem z oprawcą. Okrutne pobicia dzieci i kobiet... Wiemy, że tak się dzieje. Izolacja, stres, widmo utraty pracy lub jej brak od dawna nasila istniejącą w wielu domach przemoc - zaczęła swój wpis Lewandowska.

Zobacz także: Przemoc domowa w czasie epidemii. "Od 11 lat nie mieliśmy tylu interwencji"

Anna Lewandowska o przemocy domowej. Gwiazda apeluje do fanów

Gwiazda postanowiła wystosować apel do internautów. W obecnej sytuacji najważniejsze, co możemy zrobić, to zwracać uwagę na niepokojące sygnały i reagować.

- Nie bądźmy obojętni! Reagujmy na to, co za ścianą. Nie zostawiajmy krzywdzonych dzieci i kobiet samym sobie. Osoby, które doświadczają przemocy domowej często boją się prosić o pomoc. To jest przestrzeń dla naszej reakcji. Jako rodzic nie wyobrażam sobie przejść obojętnie wobec tak trudnych sytuacji wielu dzieci i matek. Nie bądźmy obojętni, pomagajmy, to zawsze daje siłę - podkreśla Lewandowska.

Wpis Anny Lewandowskiej daje do myślenia. Fani doceniają jej pełne zaangażowania słowa i zgadzają się, że nie można pozostawać obojętnym.

RadioZET.pl/PCh