Zamknij

Anna Lewandowska w bikini. Chwali się sporym ciążowym brzuszkiem

Sylwia Wamej
24.01.2020 10:31
Anna Lewandowska
fot. Viphoto/East News

Anna Lewandowska spodziewa się drugiego dziecka. Trenerka co rusz publikuje zdjęcia, na których chwali się pięknym ciążowym brzuszkiem. Ostatnio poruszyła temat trenowania mięśni brzucha w ciąży.

Anna Lewandowska w bikini. Znów pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Anna Lewandowska niebawem po raz drugi zostanie mamą. Gwiazda chętnie publikuje zdjęcia ciążowego brzuszka, który jest już coraz większy. Ostatnio żona Roberta Lewandowskiego po raz kolejny uraczyła fanów ciążową fotografią. Tym razem Anna Lewandowska pokazała się w bikini na plaży. Blogerka i trenerka poświęciła post na Instagramie treningowi mięśni brzucha w ciąży. Jak się okazuje, trening mięśni brzucha jest kategorycznie zabroniony w okresie ciąży.

 "Mięśnie ciążowego brzucha naturalnie ulegają rozciąganiu, a ćwiczenia dodatkowo spowodują rozejście mięśni prostych brzucha. A mięśnie skośne? Jak wiadomo, nie da się ich ćwiczyć bez angażowania mięśni prostych" - pisze Lewandowska.

Anna Lewandowska napisała, czym grozi ćwiczenie brzucha w czasie ciąży. Jak się okazuje, może dojść do przedwczesnego porodu, czy nawet poronienia.

"Ciąża to nie jest czas na tego typu trening z dwóch powodów. (O kresie białej pisałam na blogu www.hpba.pl)

1. Mięśnie ciążowego brzucha naturalnie ulegają rozciąganiu, a ćwiczenia dodatkowo spowodują rozejście mięśni prostych brzucha. A mięśnie skośne? Jak wiadomo, nie da się ich ćwiczyć bez angażowania mięśni prostych
2. Nie zaleca się także wykonywania ćwiczeń w drugim trymestrze ciąży. Wówczas macica oraz dziecko powiększając, się uciska żyłę dolną biegnącą wzdłuż kręgosłupa, co może spowodować niedotlenienie maleństwa (niektóre kobiety mogą czuć dyskomfort oraz zawroty głowy w tej właśnie pozycji) Najbezpieczniejszą pozycją w treningu jest leżenie na boku.
3.Dodatkowo, ćwiczenia mięśni prostych brzucha wymagają parcia zwiększającego ciśnienie w klatce piersiowej (śródpiersiowe) oraz w jamie brzusznej (śródbrzuszne) – mogą spowodować przedwczesny poród, a w pierwszych miesiącach ciąży nawet poronienie.
Ćwiczymy jedynie mięśnie głębokie oraz dna miednicy.
Jeśli kobieta zauważy pierwsze symptomy ROZEJŚCIA SIĘ MIĘŚNI PROSTYCH BRZUCHA, to powinna się skonsultować z lekarzem lub rehabilitantem/fizjoterapeutą i zaczerpnąć fachowej wiedzy jak zatrzymać proces i wzmocnić mięśnie brzucha.
Polecam szczególnie fizjoterapeutę/ uroginekologa" - podkreśla Anna Lewandowska.

Anna Lewandowska pokazała tatuaż

Anna Lewandowska od kilku lat nosi tatuaż pod prawą piersią. Jak pisał jakiś czas temu Onet. Sport napis, który wytatuowała sobie Lewandowska, nosi nazwę "Never give up" - co znaczy"Nigdy się nie poddawaj". Tatuaż w pełni oddaje waleczny charakter Anny Lewandowskiej.

Zagłosuj

Lubisz ćwiczyć?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW