Zamknij

Anna Lewandowska wspiera protest przeciwko wyrokowi TK. Opublikowała wymowne emoji

11.10.2021 18:20
Anna Lewandowska
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Anna Lewandowska rzadko manifestuje swoje poglądy i zwykle nie komentuje tematów związanych z polityką. Tym razem najwyraźniej postanowiła zrobić wyjątek. Trenerka opublikowała wymowne emoji, komentując w tej sposób protesty po ostatnim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

Anna Lewandowska jest jedną z tych gwiazd, które nie mówią otwarcie o swoich poglądach. Trenerka zwykle unika tematów związanych z polityką, co spotyka się z mieszanymi reakcjami internautów. Obserwatorzy ostro skrytykowali jej milczenie m.in. w trakcie Strajku Kobiet. Teraz żona Roberta Lewandowskiego postanowiła przemówić w związku z ostatnimi manifestacjami, które dotyczą wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Blogerka w wymowny sposób dała znać, że stoi po stronie protestujących.

Anna Lewandowska poparła protest w sprawie wyroku TK

Anna Lewandowska opublikowała na InstaStories dwa emotikony, którymi skomentowała trwające protesty pod hasłem "ZostajeMY w UE". Trenerka wstawiła flagę Unii Europejskiej oraz flagę Polski. Symboliczna grafika wskazuje, że żona Roberta Lewandowskiego nie chce wyjścia Polski z Unii Europejskiej, a więc solidaryzuje się z protestującymi.

Manifestacje w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości konstytucji nad prawem unijnym odbyły się w niedzielę 10 października na ulicach wielu polskich miast. Najwięcej protestujących pojawiło się w Warszawie. W demonstracji uczestniczyło wiele polskich gwiazd, m.in. Martyna Wojciechowska, Kasia Tusk, Maja Ostaszewska, Kinga Rusin, Joanna Koroniewska oraz Maciej Dowbor.

Lewandowska-story
fot.