Zamknij

Anna Lewandowska zabrała głos w ważnej sprawie. Chodzi o... hejt

Redakcja
16.11.2018 13:17
Anna Lewandowska
fot. Instagram

Ania Lewandowska często zabiera głos w ważnych sprawach dotyczących codziennego życia. Teraz trenerka zapowiada niezwykle istotną kampanię, która ruszy już wkrótce i dotyczy zarówno jej, jak i wszystkich internautów.

Anna Lewandowska, choć ma tysiące fanów, a jej konta w social mediach obserwują miliony osób, z pewnością dobrze wie, co znaczy hejt w sieci. Jeszcze kilka miesięcy temu musiała zablokować komentarze na Instagramie pod naporem hejterów, którzy krytykowali ją przy okazji porażki reprezentacji Polski na mundialu. Nie tylko będąc osobą znaną, można w sieci doświadczyć hejtu i spotyka się z nim właściwie każdy użytkownik mediów społecznościowych.

Anna Lewandowska na swoim Instagramie zapowiedziała nadchodzącą kampanię przeciw mowie nienawiści. Choć na razie nie zdradza szczegółów tego projektu, to jednak w długim komentarzu przedstawiła fakty dotyczące hejtu w sieci i zaznaczyła, że już wkrótce pojawi się więcej informacji.

Anna Lewandowska w kampanii przeciw mowie nienawiści

„Przeczytaj do końca mój dzisiejszy post... Wyniki badań dotyczące hejtu są przerażające. Wg danych podanych w raporcie Global Dignity : ➡️14% badanych twierdzi, że często zmienia swoje poglądy po przeczytaniu internetowych opinii, (ta informacja daje sporo do myślenia...) 66% młodzieży przyznaje, że zmieniło swoje zdanie, sugerując się komentarzami w Internecie, które miały negatywny kontekst, aby irytować innych, (te dane biją już na alarm) 10% respondentów otwarcie przyznało się do obraźliwych komentarzy będących dla nich formą rozrywki (!) 66% badanych twierdzi, że hejtowanie jest sposobem na wyrażenie własnych opinii!” – informuje Lewandowska.

„Nie dość, że negatywnych treści w Internecie jest dużo i nie da się ich często usunąć, bo migrują w inne miejsca w sieci to jeszcze siedząc za szklanym ekranem monitora hejterzy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, a młodzi ludzie, których hejt dotyka nie potrafią sobie z nim radzić... Kochani napiszcie mi czy tematy Was interesuje i co myślicie o mowie nienawiści w sieci? Jak często hejt dotyka Was lub Waszych bliskich? Kampania przeciwko mowie nienawiści... Już wkrótce” – zapowiada Ania.

RadioZET.pl/SA