Zamknij

Anna Lewandowska walczy o szokująco drogi lek. Komu chce pomóc?

Maciej Friedrich
04.12.2019 10:39
Anna Lewandowska walczy o szokująco drogi lek. Komu chce pomóc?
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Anna i Robert Lewandowscy znani są z działalności charytatywnej. Szczególną troską otaczają chore dzieci. Trenerka zaangażowała się w pomoc ciężko choremu chłopcu, który wymaga niezwykle kosztownego leczenia. 

Anna i Robert Lewandowscy to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych polskich małżeństw. Doskonały, doceniany na całym świeci piłkarz i utalentowana trenerka i bizneswoman starają się wykorzystać swoją popularność i pieniądze, by nieść pomoc potrzebującym, zwłaszcza dzieciom. Przypomnijmy, że para wspomogła finansowo remont oddziału rehabilitacji warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Ania zaangażowała się w pomoc poważnie choremu chłopczykowi.

Anna Lewandowska zbiera pieniądze na leczenie chorego chłopca

Anna Lewandowska bardzo chce pomóc zaledwie 8-miesięcznemu Patrykowi. Chłopczyk choruje na SMA1, czyli  rdzeniowy zanik mięśni. Niestety, leczenie choroby uznawane jest za jedno z najdroższych na świecie. Potrzeba aż 8 milionów złotych. 

O dzieleniu się dobrem oraz sytuacji Patryka Ania napisała w poście opublikowanym na jej profilu na Instagramie. 

Święta! To dla nas ważny i wyjątkowy czas. Jedna z okazji do dzielenia się dobrem, niesienia namiastki szczęścia innym, bardziej potrzebującym. Marzy mi się, aby pomaganie weszło nam wszystkim w krew. Często nie wymaga żadnego wysiłku. Zazwyczaj, aby wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, wystarczy dobre słowo lub miły gest (...) bok cierpienia nie da się przejść obojętnie, zwłaszcza dzieci. Patryczek (o którym będę teraz częściej wspominać) choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA1)... Ta choroba odbiera Patrysiowi siły, zabiera zdolność ruchu, jedzenia i oddychania...potrzeba dużej sumy na leczenie.
Więcej informacji przeczytasz na  https://www.siepomaga.pl/patrys – czytamy.

Pozycja Anny i Roberta daje duże nadzieje na znalezienie pomocy dla chorego chłopca.

 

RadioZET.pl/MF