Zamknij

Anna Mucha o patriotyzmie: „Dla mnie to sprzątanie po swoim psie”

Redakcja
30.10.2018 14:02
Anna Mucha
fot. Archiwum RadiaZET.pl

Anna Mucha została niedawno zapytana o bardzo ważną kwestię: to, czym dla niej jest patriotyzm. Aktorka udzieliła odpowiedzi, która daje do myślenia.

Patriotyzm to coś, co nie daje się łatwo zdefiniować i dla wielu osób oznacza coś innego. Swoją definicję tego terminu przedstawiła w rozmowie z „Plejadą” Anna Mucha. To, co powiedziała, niektórych może zaskoczyć, ale w słowach tych jest wiele prawdy.

Anna Mucha o tym, czym jest dla niej patriotyzm

Anna Mucha wypowiedziała się o codziennym patriotyzmie, który przejawia się w mniejszych lub większych czynnościach, które robimy podczas swojego zwykłego dnia. To troska o nasze otoczenie, o innych ludzi, oraz o nasz kraj – nawet w najbardziej prozaicznych sprawach, jak... sprzątanie po swoim psie.

– Dla mnie patriotyzm to sprzątanie po swoim psie. Dla mnie patriotyzm to pomaganie ludziom, którzy tego potrzebują. Dla mnie patriotyzm to płacenie podatków. Dla mnie patriotyzm to duma narodowa – wyjaśniła aktorka.

Nie sposób nie zgodzić się z jej podejściem, bo przecież patriotyzm powinien wyrażać się nie tylko w dumie i zakładaniu T-shirtu czy opaski z Orłem Białym, ale przede wszystkim w codziennej dbałości o kraj.

Przypomnijmy, że niedawno o swoim patriotyzmie wypowiedziała się inna celebrytka – Natalia Siwiec. Modelka przyznała, że coraz mniej jest patriotką.

Zobacz także

„Kiedyś byłam, ale w dzisiejszych czasach czasami jest mi po prostu wstyd za granicą, więc chyba przestałam się nazywać patriotką. Trochę przestaje mi zależeć na moim kraju” – powiedziała.

RadioZET.pl/Plejada/SA