Zamknij

Anna Mucha o kulach na proteście. Zaapelowała do Kingi Dudy. "Doradź tacie"

27.10.2020 10:46
Anna Mucha
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Anna Mucha po nieszczęśliwym wypadku porusza się o kulach, problemy zdrowotne nie powstrzymały jej przed udziałem w proteście przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Aktorka zaapelowała do córki prezydenta Kingi Dudy.

Anna Mucha to aktorka, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Doskonale znana wielbicielom "M jak Miłość" z roli Magdy, ma na swoim koncie także wiele innych ról, zarówno komediowych, jak i dramatycznych. Mogliśmy oglądać ją między innymi w "Liście Schindlera", "Pitbullu" i "Chłopaki nie płaczą", doskonale radzi sobie także jako osobowość telewizyjna. Zwyciężyła w finale "Tańca z gwiazdami", widzowie pokochali ją jako jurorkę "You Can Dance".

Ania od początku kariery uchodziła za osobę niepokorną, a zdaniem wielu kontrowersyjną. Faktem jest, że Mucha często odważnie werbalizowała myśli, nie bojąc się trudnych tematów i odważnych wypowiedzi. Aktorka nie wstydzi się swojego ciała, w mediach społecznościowych możemy zobaczyć jej zdjęcia topless, często pozuje w odważnych stylizacjach. Jednak profil na Instagramie to dla Anny także sposób na wypowiadanie głośno swoich poglądów. Gwiazda "M jak Miłość" nie kryje oburzenia decyzją Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

ZOBACZ TAKŻE:  Anna Mucha w tarapatach. Przez COVID-19 straciła masę pieniędzy. "Leżymy"  

Anna Mucha strajkuje przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Zaapelowała do Kingi Dudy

Anna Mucha uległa nieszczęśliwemu wypadkowi i obecnie musi poruszać się o kulach. Nie przeszkodziło to jednak aktorce we włączeniu się do protestu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Na swoim profilu na Instagramie Ania opublikowała zdjęcie z warszawskiej ulicy, nie zabrakło także symbolu akcji protestacyjnej.

- Córeczko! Jestem tu dla Ciebie. I dla Ciebie, Siostro! I dla siebie też - napisała pod zdjęciem.

Aktorka pozwoliła sobie także na apel skierowany do córki prezydenta Andrzeja Dudy, Kingi Dudy. Na Instastory Anny pojawiło się zdjęcie jednego z transparentów trzymanych przez protestującą kobietę. Napis "Kinga, doradź tacie" wydaje się być jednoznaczny.

Pod postem Muchy pojawiły się liczne komentarze internautów, którzy solidaryzują się z jej poglądami i dziękują za odważny głos w ważnej sprawie.

- Proste słowa A jakie piękne, mądre, prawdziwe. "Możliwe, że będziemy musiały stoczyć więcej niż jedną bitwę, by odnieść zwycięstwo".

- Super Mucha.

- Ania, dziękuję, szacunek siostro - czytamy.

Anna Mucha to kolejna gwiazda, która negatywnie ocenia decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Ostro na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego wypowiedziała się między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan.