Zamknij

Mucha szczerze o zagranicznej karierze Rosati. Po recenzji nowego filmu nie wytrzymała

16.06.2021 16:52
Anna Mucha i Weronika Rosati
fot. VIPHOTO/East News

Anna Mucha zagotowała się, gdy zobaczyła recenzję "Gazety Wyborczej" filmu "Ponad horyzont", w którym zagrała Weronika Rosati. Gwiazda "M jak miłość" odniosła się do słów o zagranicznej karierze aktorki, która od lat niestrudzenie próbuje podbić Hollywood. Mucha nie kryła złości. 

Weronika Rosati jest obok Alicji Bachledy-Curuś jedyną polską aktorką, której udał się zaistnieć w Hollywood. Ukończyła prestiżową szkołę aktorską Lee Strasberg Theatre and Film Institute, po czym zagrała w kilku międzynarodowych produkcjach m.in. "Inland Empire" Davida Lyncha, "Kula w łeb", "Last Vegas", "The Iceman", "Nie z tego świata", a także pojawiła się w serialu "Agenci NCIS".

Najnowszym zagranicznym filmem Weroniki Rosati jest obraz "Ponad horyzont" w reżyserii Andrew Stevensa. Amerykańska produkcja doczekała się pierwszych ocen, niestety krytycznie podsumowujących fabułę o kitesurferze z Teksasu próbującym zawalczyć o wielką karierę. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" określił "Ponad horyzont" mianem "wyjątkowego gniota", a odnośnie polskiej aktorki napisał:

Jeśli coś oddala Weronikę Rosati od spełnienia snu o hollywoodzkiej karierze, to właśnie takie filmy jak "Ponad horyzont".

Weronika Rosati zagra główną rolę w kolejnej międzynarodowej produkcji. Wystąpi u boku wielkiej gwiazdy

Anna Mucha skomentowała zagraniczną karierę Weroniki Rosati 

Miażdżąca recenzja nie uszła uwadze Anny Muchy. Aktorka, która również jest absolwentką The Lee Strasberg Theatre & Film Institute, postanowiła stanąć w obronie Weroniki Rosati i przypomnieć o jej niewątpliwym sukcesie w światowej branży filmowej. 

1 - ani słowa o tym jak zagrała Weronika Rosati,

2 - może trudno w to uwierzyć, ale my, aktorzy nie zawsze mamy wpływ na fabułę, montaż, scenariusz, grę innych, zdjęcia,

3 - to, że w ogóle ma agenta i gra w USA jest świadectwem budowania kariery (zresztą od lat bardzo uparcie),

4 - nie wiemy, co wpłynie in plus czy in minus na "spełnienie snu o karierze", ale wspaniałe jest to, że Weronika gra i traktowana jest na równi, a nie jak sprzątaczka z Europy Wschodniej - zauważa Mucha.

To miły gest w stronę Weroniki Rosati. Aktorka ostatnio wdała się w medialną potyczkę z Kingą Rusin, która wypomniała jej inny wątek kariery w Stanach, a mianowicie bliską znajomość z Harveyem Weinsteinem, producentem skazanym za przestępstwa seksualne względem hollywoodzkich aktorek. 

Weronika Rosati nie zamierza odpuścić Rusin. Sprawą wpisu o Weinsteinie zajęli się prawnicy

mucha rosati
fot. Instastories:@taannamucha