Zamknij

Anna Mucha walczy z rasizmem. Jej post oburzył fanów. "Zastanów się zanim coś udostępnisz"

03.06.2020 14:48
Anna Mucha wstawiła post "Stop rasizmowi" i wywołała awanturę
fot. Instagram:@taannamucha

Anna Mucha zaprotestowała przeciwko rasizmowi na Instagramie. Gwiazda "M jak miłość" nawiązała w ten sposób do protestów w USA, które wywołała sprawa śmierci czarnoskórego George'a Floyda. Post udostępniony przez Muchę spotkał się jednak ze ostrym sprzeciwem części fanów. 

Anna Mucha to aktorka znana z "M jak miłość" i takich filmów jak "Panna Nikt", "Młode Wilki", "Och, Karol 2" czy "Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3". Gwiazda wzbudzała niedawno sporo kontrowersji w programie "Dance Dance Dance", w którym jako jurorka nie szczędziła uczestnikom ciętych uwag. Prowokuje także na Instagramie, publikując nagie zdjęcia i podsycając plotki o romansie z Kubą Wojewódzkim.

Aktorka z "M jak miłość" nie żyje jednak samą rozrywką i stara się zabierać głos na temat aktualnych wydarzeń. W najnowszym poście Mucha odniosła się do niepokojącej sytuacji w USA, gdzie przetacza się fala zamieszek po śmierci Afroamerykanina George'a Floyda. 46-latek zginał po brutalnych czynnościach przeprowadzonych przez policjantów z Minnesoty. W wielu amerykańskich miastach doszło do manifestacji potępiających rasizm. W mediach społecznościowych przybywa postów z czarnym kwadratem i hashtagami #blacklivesmatter i #blacktuesday wyrażających gest solidarności z osobami czarnoskórymi. 

Anna Mucha nago na plaży. Fani rozbawieni widokiem jej biustu [FOTO]

Anna Mucha zbiera gromy za post o walce z rasizmem

Anna Mucha przyłączyła się do antyrasistowskiej kampanii i opublikowała na swoim profilu wielokolorową flagę z podpisem All colors matter #stopracism. Obrazek sprowokował jednak dyskusję, której aktorka chyba się nie spodziewała. Choć post Muchy odnosił się ogólnie do zjawiska rasizmu, część internautów powiązała go bezpośrednio z wydarzeniami za oceanem. Internauci zarzucili gwieździe małą wiedzę na temat sytuacji społecznej w Stanach i powierzchowne podejście do tematu. 

Jeśli nie znasz sytuacji w USA nie wklejaj takich idiotyzmów - apeluje jeden z fanów. Policjant załatwił czarnego to fakt, ale to ich nie upoważnia do niszczenia, kradzieży, maltretowania ludzi. W imię czego? Jednego czarnego? Znajdź sobie statystyki policyjne ilu białych ginie z rąk czarnych, ale o tym się nie mówi. Najlepsze miastowe posady okupują czarni, biały nie ma szans. Obudź się dziewczyno, bo nie masz 10 lat i obraża mnie twój post jako białego obywatela Stanów Zjednoczonych. 

Tylko że Afroamerykanie użyli tragedii Floyda, żeby sobie teraz żniwa na kradzieżach zrobić oraz biciu niewinnych ludzi. Wykorzystują to, co się stało, żeby pozostać bezkarnym. I my mamy ich bronić? - pytają Muchę. 

Pani Anno, lepiej sobie zrobić zdjęcie w rzepaku. To też modne, to tez robią wszyscy, a nie plecie pani bzdury, bez znajomości faktów - ganią aktorkę znawcy tematu. 

W nawale krytyki pojawiły się jednak głosy osób, które prawidłowo odczytały przesłanie Muchy, podkreślające, że problem rasizmu nie dotyczy tylko czarnoskórych, lecz wszystkich, niezależnie od koloru skóry.

Jak czytam te komentarze to utwierdzam się w przekonaniu ze Polska to ciemnogród i wiele jeszcze lat upłynie nim 'towarzysze' skumają czacze! Niestety Polska wciąż dla Polaków - piszą obrońcy gwiazdy. 

Mieszkam w Nowym Jorku i bardzo proszę osoby, które nie mają zielonego pojęcia, co się tutaj dzieje o niezabieranie głosu. Dla mnie ALL LIVES MATTER. 

Dziękuje Aniu, że zwróciłaś uwagę na słowo WSZYSCY. 

Post wkrótce zniknął z profilu Anny Muchy. 

Zagłosuj

Popierasz protest przeciwko rasizmowi?

Liczba głosów:

Posłuchaj podcastu