Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Anna Nehrebecka dumna z życzeń, które papież przysłał do jej ciotki

22.03.2018 13:33

Ciotka polskiej aktorki Anny Nehrebeckiej — Teresa z Kiersnowskich Nowakowska-Błażyńska — skończyła sto lat. Życzenia przysłał nawet papież Franciszek. Aktorka jest z tego bardzo dumna.

Anna Nehrebecka dumna z życzeń, które papież przysłał do jej ciotki fot. screen YouTube/TVPKulturapl

Teresa z Kiersnowskich Nowakowska-Błażyńska — ciotka Anny Nehrebeckiej — skończyła 100 lat. Seniorka, mieszkająca od 1945 roku w Londynie, właśnie tam świętowała swój niezwykły jubileusz. Aktorka oraz inni członkowie rodziny pojechali tam, by razem z nią obchodzić wyjątkową rocznicę.

Urodziny 100-latki były dla rodziny okazją do świętowania, ale jubileusz został zauważony nawet przez królową Elżbietę, którą pani Teresa poznała na przyjęciu w Pałacu Buckingham. Życzenia dla seniorki przysłał także papież Franciszek, z czego zarówno adresatka, jak i Anna Nehrebecka są zadowolone. Aktorka przyznaje, że ciotka bardzo się wzruszyła, ale kiedy duchowny wręczał jej błogosławieństwo od papieża, poruszeni byli wszyscy.

„Zostało to zauważone przez królową brytyjską, która osobiście wysłała jej życzenia. Podobnie papież Franciszek. Byłam przy wręczaniu tego błogosławieństwa przez polskiego księdza. Było to niezwykle wzruszające” — powiedziała Nehrebecka.

RadioZET.pl/FAkt/SA

Oceń
Tagi