Zamknij

Anna Przybylska uwieczniona na muralu. Fani rozczarowani. "Wygląda jak Danuta Holecka"

09.05.2021 23:50
Anna Przybylska
fot. VIPHOTO/East News

Anna Przybylska została uwieczniona na muralu, który pojawił się w Gdańsku. Internauci nie kryją rozczarowania. Przekonują, że zmarła aktorka przypomina znaną dziennikarkę TVP.

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku po przegranej walce z nowotworem trzustki. Jej śmierć co roku wspominają nie tylko najbliżsi, ale także koledzy i koleżanki z branży oraz jej wierni fani. Kilkanaście dni temu poinformowano o rozpoczęciu zdjęć do filmu o zmarłej aktorce. Dzieło było zapowiadane już od dawna, jednak przez cały czas jego realizacja stała pod znakiem zapytania, ze względu na rodzinę aktorki. Teraz już wiadomo, że prace ruszyły, a w rolę Przybylskiej wcieli się najpewniej Adriana Kalska, znana m.in. z serialu "M jak miłość".

Zobacz także: Oliwia Bieniuk zdaje maturę. Z tego tematu czuje się mocna. A jakiej lektury się obawia? 

Anna Przybylska na muralu wygląda jak Danuta Holecka

Film biograficzny o Annie Przybylskiej to nie jedyny pomysł na uczczenie pamięci o zmarłej aktorce. Niedawno na jednym z budynków w Gdańsku pojawił się mural upamiętniający gwiazdę "Złotopolskich". Autorem dzieła, które można zobaczyć przy ulicy Partyzantów 24 w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, jest artysta Piotr Tuse Jaworski. Autor murala podzielił się efektem swoich prac w sieci, jednak takich reakcji internautów raczej się nie spodziewał.

Pod jego postem na Instagramie pojawiło się wiele komentarzy od fanów rozczarowanych dziełem. Jedni nie dowierzają, że można było "zepsuć tak piękną osobę", inni uważają, że autorowi po prostu nie udało się oddać jej urody w pełni, a jeszcze inni widzą w niej znaną dziennikarkę TVP: Danutę Holecką.

"Niestety nie udało się oddać piękna tej kobiety".

"Nie wiem, jak można zepsuć tak piękną osobę, jaką była Ania".

"Ania była przepiękna, ale ten mural ograbił ją z całej urody i wyszła z tego gruba, spuchnięta Holecka".

"Obserwuję od dawna i wielki szacun, ale wyjątkowo nie rozumiem tej pracy... Przez dodatkowe kilogramy (których przecież nie było) wygląda bardziej jak Danuta Holecka" - piszą internauci. Podobnych komentarzy jest jednak znacznie więcej. Co ciekawe, mural obejrzeć poszedł nawet Jarosław Bieniuk. Mąż zmarłej aktorki pochwalił się tą chwilą w sieci. Ciekawe, co on sam myśli o obrazie, który zastał.

RadioZET.plp/AS