Zamknij

Anna Puślecka o walce z nowotworem: "Sytuacja jest dramatyczna"

Sylwia Wamej
08.04.2020 16:31
Ana Puślecka
fot. Tricolors/East News

Anna Puślecka ma raka piersi. Dziennikarka na swoim Instagramie porusza wiele kwestii, z którymi zmagają się chorzy na raka. W najnowszym wpisie odniosła się do sytuacji chorych onkologicznie w obliczu pandemii koronawirusa.

Anna Puślecka o sytuacji chorych na raka w czasach koronawirusa

Anna Puślecka jakiś czas temu poinformowała, że choruje na raka piersi. Dziennikarka aktywnie wypowiada się na temat sytuacji chorych na swoim Instagramie. Teraz zdradziła, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na chorych onkologicznie. Według niej sytuacja jest dramatyczna. Opowiedziała też o kampanii społecznej fundacji Alivia.

"Pamiętam, jak bałam się rok temu, kiedy rozpoczynałam leczenie. Boję się i teraz, jak tysiące chorych na nowotwór, którzy w obliczu epidemii koronawirusa są szczególnie narażeni na zakażenie. Jako chora na nowotwór i podopieczna @fundacjaalivia mam prawo i obowiązek mówić głośno o sytuacji chorych onkologicznych.

A obecnie jest ona dramatyczna. Chorzy z jednej strony są świadomi ryzyka zakażenia i ciężkiej choroby, a w konsekwencji nawet zgonu, jaki może nieść leczenie onkologiczne i badania w szpitalach. Z drugiej strony chorzy na raka obawiają się o swoje leczenie, gdyż są narażeni na kontakty z personelem medycznym. Chorzy muszą mieć absolutna pewność, że ryzyko zachorowania zostało zmniejszone do minimum!

W trosce o pacjentów Fundacja Alivia uruchomiła kampanię społeczną, której podstawą są cztery filary: serwis informacyjny #Onkoobrona, wsparcie oddziałów onkologicznych i dostarczanie im niezbędnych środków ochrony osobistej, organizowanie darmowych i bezpiecznych dojazdów #onkoTAXI dla pacjentów onkologicznych oraz akcja rzecznicza #nasNIEuciszycie 
Chorzy boją się o swoje życie i zdrowie, a lekarze mają nakaz milczenia w sprawach związanych z epidemią. Fundacja Alivia zbiera i będzie publikować aktualne dane dot. opieki onkologicznej w Polsce i przygotowania placówek w tym zakresie. Fundacja wzywa pacjentów i pracowników placówek onkologicznych, aby dzielili się swoimi doświadczeniami ze szpitali czy przychodni. Społeczeństwo musi wiedzieć, jak naprawdę wygląda leczenie chorych w czasie epidemii
O sytuacji pacjentów onkologicznych w dobie koronawirusa, działaniach Fundacji Alivia oraz kampanii Onkoobrona porozmawiam dziś na LIVE o 18.00 z przedstawicielką fundacji Joanną Frątczak-Kazana" - napisała Anna Puślecka na swoim instagramowym profilu.

Anna Puślecka o raku piersi. O swojej chorobie poinformowała w maju 2019 roku

Anna Puślecka o tym, że choruje na raka, poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, w maju 2019 roku. Dodała wtedy zdjęcie spod Centrum Onkologii.

"Zaczynam bieg po zwycięstwo, po złoto!!! Czyli fashion wkracza na korytarze Centrum Onkologii i na pewno nie będzie to miejsce w I rzędzie na pokazie... Pozwalam sobie na ten niewybredny żart, bo dotyczy on MNIE. Diagnozę już mam, zaczęłam leczenie. Ktoś zapyta: czy ONA się nie badała??? Odpowiem: owszem, badała się. Ale "franca" którą mam była niewykrywalna nawet przez badanie powszechnie uznawane za bardzo dokładne. Strach, miesiące diagnostyki, niepewność i morze wylanych łez. Ale teraz z tym wszystkim koniec, nie czas na łzy. Jest plan do wykonania, projekt pod hasłem "wyleczyć się i zapomnieć" - pisała dziennikarka, która pracowała w m.in. "Dzień Dobry TVN".

Zagłosuj

Śledzisz doniesienia związane z koronawirusem?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZEt.pl/SW