Zamknij

Anna Puślecka podzieliła się dobrą informacją. Lek na raka piersi będzie refundowany

28.08.2020 14:40
Anna Puślecka
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Anna Puślecka przekazała swoim fanom dobrą informację. Dziennikarka, która ponad rok temu przyznała, że choruje na raka piersi, zdradziła, że lek na nowotwór zostanie refundowany. "Jest refundacja" - zaczęła swój wpis na Instagramie Anna Puślecka.

Anna Puślecka wyznała publicznie, że choruje na  raka piersi. Dziennikarka jakiś czas temu napisała list do polityków, w którym zwróciła się z prośbą o wpisanie leku na raka na listę refundowanych środków.

Teraz Puślecka zdradziła na swoim Instagramie, że udało się to zrobić. Od 1 września lek będzie dostępny w ramach darmowego leczenia. Gwiazda w długim wpisie wyjaśniła też, dlaczego zdecydowała się napisać list do ówczesnego ministra zdrowia.

Chora na raka Anna Puślecka podzieliła się z fanami dobrą informacją: "Jest refundacja"

"Od 1 września rybocyklib dostępny w ramach darmowego leczenia dla kobiet z hormonozależnym rakiem piersi w I i II linii leczenia! To NADZIEJA dla wielu chorujących kobiet.
Moje zdjęcie, z łysą jeszcze głową, opublikowałam na swoich social mediach rok temu, w połowie sierpnia 2019. Napisałam list do ówczesnego ministra zdrowia, bo wściekła byłam na to, że my Polki, w nowoczesnym państwie, w odróżnieniu do większości krajów Unii, nie mamy dostępu do darmowego leczenia raka piersi.

Ten list wywołał dużo zamieszania w mediach. Po 2 tygodniach, z początkiem września 2019, rybocyklib znalazł się na liście refundacyjnej, ale dla bardzo wąskiej grupy kobiet. Mnie ta refundacja niestety nie objęła... Przez ostatni rok wiele się wydarzyło, postanowiłam działać na rzecz kobiet, wpierać je, dodawać SIŁY, NADZIEI I ODWAGI na tej trudnej drodze, jaką jest choroba nowotworowa. Swoimi działaniami i postawą pokazuję, że bycie chorym na raka nie może wiązać się z wykluczeniem społecznym, nie można na to pozwalać, że choroba jest częścią życia i nie życzymy sobie tego, aby traktować nas jako bezużyteczną masę.

Mimo choroby jest jeszcze tyle do zrobienia! Mnóstwo chorujących kobiet z całej Polski pisze do mnie prywatne wiadomości. Są przerażone, samotne, źle traktowane, nierozumiane przez rodzinę i - co gorsza - przez lekarzy. Staram się odpowiadać na każdą wiadomość, wspieram dobrym słowem i kiedy piszą :"dzięki pani wstałam z łóżka, wyszłam na spacer i kupiłam kwiaty. Chce mi się żyć" - to mnie chce się płakać ze szczęścia i jeszcze bardziej chce żyć! Mija rok i rybocyklib wchodzi na listę leków refundowanych w rozszerzonej formie. Jest się z czego cieszyć. Dziękuję za wsparcie  @fundacjaalivia oraz wszystkim fundacjom onkologicznym, bo bez ich działań tej refundacji by nie było" - napisała poruszona Anna Puślecka.

Anna Puślecka z nowotworem piersi zmaga się od połowy 2019 roku. Od tamtego czasu dziennikarka bardzo często porusza temat swojej choroby w mediach społecznościowych. Anna Puślecka regularnie nagłaśnia też temat profilaktyki badań raka piersi.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl