Zamknij

Anna Puślecka twierdzi, że picie wody z kranu powoduje raka? Kontrowersyjny post dziennikarki

Maciej Friedrich
17.11.2019 10:57
Anna Puślecka twierdzi, że picie wody z kranu powoduje raka? Kontrowersyjny post dziennikarki
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Dziennikarka Anna Puślecka opublikowała w sieci kontrowersyjny wpis. Jej zdaniem jednym z czynników wywołujących raka jest picie wody z kranu. Opinia Puślceskiej wywołała w sieci dyskusję. 

Anna Puślecka to dziennikarka znana między innymi z "Dzień Dobry TVN". Niestety, specjalistka modowa toczy nierówną walkę z rakiem piersi. Głośno było między innymi o jej apelu do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o refundację bardzo drogiego leku. Puślecka wzięła również udział w sesji zdjęciowej dla magazynu "Wysokie Obcasy". Jej efektami pochwaliła się w mediach społecznościowych, przy okazji zamieszczając kontrowersyjną opinię. Czy woda może powodować raka?

Woda z kranu powoduje raka? Kontrowersyjny wpis Anny Puśleckiej

Pod opublikowanym w sieci zdjęciem Anna Puślecka wymieniła najczęstsze czynniki wywołujące raka piersi. Kontrowersyjną teorią wydała się części internautów kwestia picia wody z kranu. 

 Picie wody z kranu - tak, tak, niestety. Ostatnio tak promowane wpływa na zachorowanie na raka piersi. Dlaczego? Zawiera rakotwórczy fluor i chlor oraz estrogeny (!!!), które wraz z moczem wnikają do wód gruntowych i żadne filtry (ani te miejskie, ani te domowe) nie są w stanie ich wyeliminować - stwierdziła dziennikarka. 

Wiele osób zainteresowało się tematem i pytało o naukowe potwierdzenie teorii o groźniej wodzie w kranach. 

Mam pytanie, czy są jakieś badania, które potwierdzają, iż woda kranowa rzeczywiście może być przyczynkiem do tego, żeby zachorować na raka piersi? Ta informacja mnie bardzo zaskoczyła. Pozdrawiam - zapytała internautka. 

- Badań "oficjalnych" nie ma, o tym się nie mówi, ale tak jest - padła odpowiedź. 

A jaka jest wasza opinia. Czy woda z kranu może być rakotwórcza?

Zagłosuj

Jak myślisz, czy woda z kranu jest czynnikiem wpływającym na częstotliwość zachorowań na raka piersi?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF