Zamknij

Antek Królikowski opowiedział o życiu po śmierci taty. Padły poruszające słowa

22.06.2020 13:30
Antek Królikowski opowiedział o życiu po śmierci taty. Padły poruszające słowa
fot. Tricolors/ East News

Antek Królikowski udzielił wywiadu magazynowi "Party", w którym opowiedział o życiu po śmierci taty - Pawła Królikowskiego. Żałoba u rodziny Królikowskich zbiegła się z pandemią koronawirusa. Jak sobie radził Antek i jego bliscy w tak trudnym czasie?

Antek Królikowski o życiu po śmierci taty - Pawła Królikowskiego

Antek Królikowski w lutym tego roku pożegnał ukochanego tatę - Pawła Królikowskiego, który zmarł po chorobie neurologicznej. Żałoba u rodziny Królikowskich zbiegła się z pandemią koronawirusa, która w marcu opanowała Polskę. Antek Królikowski w rozmowie z Party zdradził, że razem z rodziną mogli ją przeżywać w spokoju.

"Faktycznie nikt nam nie przeszkadzał i nasza żałoba została w pełni uszanowana. Ale nie miałem poczucia, że mieliśmy lżej. W tym smutnym czasie staraliśmy się znajdować w sobie pokłady uśmiechu, przeżywać żałobę w godny sposób" - wyznał Antek Królikowski.

31-letni aktor dodał też, że jako najstarszy z rodzeństwa wziął na siebie wszystkie sprawy, którymi trzeba się zająć po śmierci taty.

"Szybko zrozumiałem, że w sytuacji, kiedy ma się tak dużą rodzinę, trzeba działać. Ja, jako ten najstarszy, nie miałem innego wyjścia. Znalazłem się w nowych okolicznościach, w których nigdy wcześniej nie byłem, bo nie musiałem być. Nagle okazało się, że muszę stanąć na wysokości zadania. Zostało dużo spraw i tematów, którymi trzeba się zająć" - podkreślił Królikowski.

Antek Królikowski o relacjach z rodziną

Odejście Pawła Królikowskiego jeszcze bardziej wzmocniło rodzinę Królikowskich. "Odejście taty pokazało, że jak trzeba, to wszyscy potrafią stanąć na wysokości zadania. Cieszę się, że to się nie rozpadło, bo w rodzinach i tak bywa. Staramy się pielęgnować nasze relacje. I zobaczymy, co będzie dalej" - powiedział Antek Królikowski i dodał, że za sukcesem rodziny stoi mama - Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

"Na pewno za każdym sukcesem naszej rodziny stoi mama. Ale w takim samym stopniu stał za nimi tata, dopóki z nami był. Tak jak ostatnio, w wywiadzie mówiła moja mama, my wciąż czujemy, że jego duch jest wśród nas, i staramy się żyć tak, jakby tata tu był, jakby śledził nasze poczynania. Chcielibyśmy, żeby był zadowolony, z tego co robimy, i z tego, jak żyjemy." - wyznał.

Warto podkreślić, że Antek Królikowski planuje kontynuować Festiwal Kultury i Piosenki Polskiej i Czeskiej w Kudowie-Zdroju, który od czterech lat był organizowany przez Pawła Królikowskiego. "Bardzo chciałem, aby w tym roku też się odbył – i się odbędzie. . Chcę pokazać kilka filmów, w których tata występował. (…) Odbędzie się także koncert poświęcony tacie." - powiedział Antek Królikowski.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl