Zamknij

Antoni Porowski ostro o sytuacji w Polsce. Gwiazdor Netfliksa oburzony Kartą Rodziny Dudy

12.06.2020 09:39
Antoni Porowski
fot. Instagram/@antoni

Antoni Porowski to polsko-kanadyjski aktor, znany przede wszystkim z programu Netfliksa "Porady różowej brygady" (Queer Eye). Homoseksualny gwiazdor odniósł się krytycznie do Karty Rodziny Andrzeja Dudy.

Antoni Porowski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd Netfliksa. Aktor o polskich korzeniach jest ekspertem kulinarnym w programie "Porady różowej brygady" (Queer Eye). Wraz z pozostałymi ekspertami - Kyanem Douglasem, Jaiem Rodriguesem, Tedem Allenem, Thomem Filicia i Carsonem Kressley'em - pomaga uczestnikom show zadbać o siebie.

Wszyscy eksperci programu są homoseksualni. Nic dziwnego, że dotarły do nich głośne hasła tzw. Karty Rodziny Andrzeja Dudy. Antoni Porowski odniósł się na Twitterze do homofobicznych postulatów. Przyznał, że ucieszyłaby go porażka obecnie urzędującego prezydenta.

Zobacz także: 365 dni: Zagraniczni recenzenci miażdżą polski film. "Żenujące dialogi, kreskówkowe postacie"

Porady różowej brygady: Antoni Porowski ostro o Karcie Rodziny Andrzeja Dudy

Antoni Porowski krótką opinią na temat postulatów Andrzeja Dudy podzielił się na Twitterze. Polsko-kanadyjski aktor jest oburzony tym, o co zabiegać chce urzędujący prezydent.

- Pracą urzędnika państwowego jest chronić WSZYSTKICH obywateli danego kraju. @AndrzejDuda jesteś upokorzeniem dla Polski. Bardzo cieszy mnie myśl o twojej przegranej w nadchodzących wyborach. Do całej społeczności LGBTQ+ i naszych sojuszników, proszę, pójdźcie na wybory! #Trzaskowski2020 - zaapelował Antoni Porowski.

Karta Rodziny, podpisana przez Andrzeja Dudę, to odpowiedź na Kartę LGBT Plus, przygotowaną przez Rafała Trzaskowskiego i przyjętą w Warszawie. W swoich postulatach prezydent Polski wymienił m.in. ochronę dzieci przed ideologią LGBT oraz ochronę instytucji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.