Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Antyaborcyjna sukienka na gali Grammy. Joy Villa zaskoczyła wszystkich

29.01.2018 15:47

Gala Grammy 2018, podobnie jak niedawna ceremonia rozdania Oscarów, zdominowana była przez zwolenników akcji #MeToo i #TimesUp. Jednak jedna z gwiazd pojawiła się w kreacji, która odwoływała się do całkiem innego problemu. Piosenkarka Joy Villa założyła suknię ślubną z antyaborcyjnym przesłaniem.

Joy Villa na Grammy Awards 2018 sukienka fot. Instagram

Sukienka Joy Villi na Grammy Awards 2018 z pewnością zostanie na długo zapamiętana. Piosenkarka, która deklaruje poparcie dla Donalda Trumpa oraz wielu konserwatywnych inicjatyw, postanowiła pojawić się na gali ubrana w wyjątkową suknię ślubną. Wyjątkową głównie ze względu na namalowany na niej rysunek, przedstawiający płód w tęczowej macicy. Kreację uzupełnia istotny dodatek: torebka z napisem „wybierz życie”.

Jak nietrudno się domyślić, sukienka ta stała się już symbolem walki z aborcją, a samej gwieździe środowiska konserwatywne nie szczędzą pochwał i uznania. W komentarzu dla Fox News piosenkarka wyjaśniła, że jest „pro-life” i opowiedziała swoją historię, jak to przed laty musiała podjąć trudną decyzję i zamiast dokonać aborcji, postanowiła urodzić. Dziecko oddała potem do adopcji. „Było to bardzo trudne, ale wiedziałam, że to lepsze, niż pozbawianie dziecka życia” — powiedziała.

Część komentujących jest zdania, że kreacja Joy Villi na Grammy ma nie tyle antyaborcyjny, ile „pro-life'owy” charakter. Zgodnie z amerykańskim prawem kobieta ma pełen dostęp do aborcji oraz wybór — czy jej dokona, czy też nie.

RadioZET.pl/SA

Oceń