Zamknij

Antyaborcyjna sukienka na gali Grammy. Joy Villa zaskoczyła wszystkich

Redakcja
29.01.2018 15:47
Joy Villa na Grammy Awards 2018 sukienka
fot. Instagram

Gala Grammy 2018, podobnie jak niedawna ceremonia rozdania Oscarów, zdominowana była przez zwolenników akcji #MeToo i #TimesUp. Jednak jedna z gwiazd pojawiła się w kreacji, która odwoływała się do całkiem innego problemu. Piosenkarka Joy Villa założyła suknię ślubną z antyaborcyjnym przesłaniem.

Sukienka Joy Villi na Grammy Awards 2018 z pewnością zostanie na długo zapamiętana. Piosenkarka, która deklaruje poparcie dla Donalda Trumpa oraz wielu konserwatywnych inicjatyw, postanowiła pojawić się na gali ubrana w wyjątkową suknię ślubną. Wyjątkową głównie ze względu na namalowany na niej rysunek, przedstawiający płód w tęczowej macicy. Kreację uzupełnia istotny dodatek: torebka z napisem „wybierz życie”.

Jak nietrudno się domyślić, sukienka ta stała się już symbolem walki z aborcją, a samej gwieździe środowiska konserwatywne nie szczędzą pochwał i uznania. W komentarzu dla Fox News piosenkarka wyjaśniła, że jest „pro-life” i opowiedziała swoją historię, jak to przed laty musiała podjąć trudną decyzję i zamiast dokonać aborcji, postanowiła urodzić. Dziecko oddała potem do adopcji. „Było to bardzo trudne, ale wiedziałam, że to lepsze, niż pozbawianie dziecka życia” — powiedziała.

Część komentujących jest zdania, że kreacja Joy Villi na Grammy ma nie tyle antyaborcyjny, ile „pro-life'owy” charakter. Zgodnie z amerykańskim prawem kobieta ma pełen dostęp do aborcji oraz wybór — czy jej dokona, czy też nie.

RadioZET.pl/SA