Zamknij

Apetor nie żyje. Znany youtuber Tor Eckhoff zmarł w wieku 57 lat. "Legenda internetów"

29.11.2021 14:31
Apetor nie żyje
fot. screen: YouTube

Nie żyje Apetor, popularny youtuber, przez wielu uznawanych za legendę internetów. 57-letni Norweg został wyłowiony z lodowatej wody przez płetwonurków. Wśród internautów zasłynął dzięki filmom, na których morsował.

Nie żyje Apetor. Youtuber Tor Eckhoff zmarł w wieku 57 lat

Nie żyje Tor Eckhoff, bardzo popularny pochodzący z Norwegii youtuber, znany pod pseudonimem Apetor. 57-latek zasłynął w sieci między innymi dzięki nagraniom, na których morsuje i wykonuje ekstremalne wyczyny na lodzie, takie jak wsadzanie głowy do lodowatej wody czy wycinanie przerębla piłą motorową. Znany z picia wódki podczas nagrań twórca zyskał ogromny rozgłos, mógł pochwalić się ponad milionem subskrypcji na swoim kanale w serwisie YouTube.

Informację o śmierci Eckhoffa opublikowała gazeta Sandefjords Blad. Potwierdziła ją norweska policja.

- Tor Eckhoff był sam na Tamie Jakobsa, gdzie przeszedł przez lód. Został znaleziony przez płetwonurków ratowniczych i na miejscu podjęto działania ratujące życie. Eckhoff został zabrany przez pogotowie lotnicze helikopterem do szpitala Ullevål, gdzie niestety zmarł - czytamy.

Na miejscu znaleziono wyrąbany w lodzie otwór, niewykluczone więc, że wykonał go sam Apetor, by następnie do niego wskoczyć.

Tor Eckhoff nie żyje. Polscy internauci żegnają youtubera Apetora

Apetor był popularny na całym świecie, także w Polsce miał grono oddanych wielbicieli. Po jego śmierci w mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów zasmuconych internautów, którzy żegnali oryginalnego gwiazdora sieci. Wielokrotnie podkreślano, że Tor umarł, robiąc to, co kochał.

- Smutne wiadomości z Norwegii. Nie żyje Tor Eckhoff, znany szerzej jako Apetor. Umarł, robiąc to, co kocha.

- Ale smutno mi się zrobiło. Śledziłem jego porąbane filmiki od kilku lat.

- Legenda internetów - czytamy. 

Eckhoff miał za sobą ciężką batalię z nowotworem, lekarze musieli wykonać między innymi stomię jelitową. W poniedziałek 22 listopada opublikował ostatni film zatytułowany "Nie umarłem, skończyłem dziś 57 lat".