Zamknij

Arkadiusz Jakubik ujawnił księdza podejrzanego o molestowanie seksualne

Redakcja
05.10.2018 14:00
Arkadiusz Jakubik
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Arkadiusz Jakubik wyznał, że jeden z jego kolegów był molestowany przez księdza. Poinformował o tym kurię w Strzelcach Opolskich, w której dojść miało do przykrych zdarzeń. Teraz kuria planuje zgłosić doniesienie do prokuratury.

W związku z premierą filmu „Kler” Arkadiusz Jakubik zdecydował się ujawnić, że jego kolega był molestowany przez duchownego w jednej z parafii w Strzelcach Opolskich. Po wypowiedzi Jakubika sprawą zainteresowała się opolska kuria, a z aktorem skontaktował się jej przedstawiciel. W rezultacie tych działań doszło do spotkania osoby z kurii z ofiarą, która złożyła zeznania. Kiedy okazało się, że są one wiarygodne, kuria podjęła decyzję o doniesieniu do prokuratury.

– Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa ma trafić do śledczych w najbliższych dniach. Ksiądz, który miał dokonać tych czynów, już nie pracuje w opolskiej diecezji, ale nadal jest duchownym – ujawnił „Faktowi” Joachim Kobienia z kurii.

Przypomnijmy, że o molestowaniu seksualnym kolegi Jakubik poinformował podczas konferencji prasowej po projekcji filmu „Kler”. Aktor dodał, że znajomy padł ofiarą księdza pedofila jako dziecko, a wydarzenia te odbiły się na reszcie jego życia. Molestowanemu koledze Arkadiusz Jakubik zadedykował swoją rolę w filmie Smarzowskiego.

RadioZET.pl/Fakt/SA