Zamknij

Artur Barciś ostro o antyszczepionkowcach. Nie wytrzymał: "To są ludzie ideologicznie nakręceni"

10.06.2021 09:59
Artur Barciś
fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News

Artur Barciś w rozmowie z "Wirtualną Polską" odniósł się do kwestii szczepień oraz tzw. paszportu covidowego, który miałby uprawniać do wejścia na koncerty czy spektakle. Aktor uważa, że w takich imprezach udział powinny brać tylko osoby zaszczepione.

Artur Barciś kilka miesięcy temu przeszedł COVID-19. Walka z chorobą była w jego przypadku bardzo ciężka, jednak na szczęście wrócił do zdrowia, a obecnie należy do grona osób zaszczepionych. Teraz w rozmowie z "Wirtualną Polską" głośno powiedział, co sądzi o tych, którzy nie chcą się szczepić. Aktor znany z serialu "Miodowe lata" jest zwolennikiem wprowadzenia tzw. paszportów covidowych. Dzięki nim tylko osoby zaszczepione mogłyby np. uczestniczyć w koncertach, festiwalach i innych wydarzeniach kulturalnych.

- Najważniejsze jest nasze zdrowie. Mniej ważne jest to, że ktoś poczuje dyskomfort, że nie wejdzie na koncert. To jest jego czy jej wybór, że się nie zaszczepi, a nie żadna dyskryminacja. Ktoś, kto świadomie dokonuje takiego wyboru, musi się liczyć, że do pewnych miejsc nie będzie mógł wejść. Te osoby świadomie rezygnują z pewnych możliwości. Najważniejsze jest bowiem nasze zdrowie, a nie czyjeś złe samopoczucie. Musimy bowiem uniknąć katastrofy, jaką byłaby czwarta fala i kolejne zgony idące w setki - powiedział w rozmowie z WP.

Zobacz także: Artur Barciś chciał popełnić samobójstwo? Gwiazdor "Rancza" przeżywał poważny kryzys

Artur Barciś ostro o antyszczepionkowcach

Artur Barciś ocenił także zachowanie przywódców antyszczepionkowców. Niechęć do szczepień dotyczy także części gwiazd. W Polsce teorie spiskowe na temat COVID-19 powtarzają Viola Kołakowska, Edyta Górniak czy Ivan Komarenko.

- Szczepionka to największy wynalazek ludzkości. To się samo nie zrobiło - wynaleźli ją bardzo mądrzy ludzie, którzy skutecznie uratowali ludzkość przed wieloma chorobami. Przywódcy antyszczepionkowców, którzy kłamią, manipulują i zmyślają, zasługują na największe potępienie. To są ludzie ideologicznie nakręceni i dla nich kłamstwo jest dozwolonym narzędziem. To, co propagują, jest jednak bardzo szkodliwe dla całego społeczeństwa [...] To, że ktoś sobie coś sądzi, nic nie znaczy. Wiele osób czerpie wiedzę z internetu, od znachorów czy influencerek. Ale taka "wiedza" prowadzi w ślepą uliczkę. Albo czerpiemy z rzetelnej wiedzy naukowej, albo wierzymy w "czipy" i inne bzdury na temat szczepionek.

Wiele osób sądzi, że wygodnym rozwiązaniem byłyby szybkie testy wykrywające COVID-19 przed wejściem na koncert lub do teatru. Aktor nie jest jednak fanem tego pomysłu.

- Takie testy kosztują. Trzeba by je doliczać do ceny biletu. Trzeba by jeszcze postawić specjalną karetkę. To jest skomplikowane. A zaszczepienie się jest proste. Więc radzę się zaszczepić i już. Tak samo, jak szczepi się dzieci przeciwko odrze czy ospie i całej masie chorób - podsumował.