Zamknij

Artur Barciś w żałobie. Aktor pożegnał bliską osobę

22.01.2021 12:37
Artur Barciś
fot. Adam Jankowski/ Reporter/ East News

Artur Barciś podzielił się ze swoimi fanami smutną wiadomością. Zmarła nauczycielka aktora, której Artur Barciś bardzo wiele zawdzięcza. Aktor opublikował pożegnalny wpis w mediach społecznościowych.

Artur Barciś jest w żałobie. Aktor stracił bliską i ważną osobę, która bardzo mu pomogła i uwierzyła w niego w młodości. Zmarła dawna nauczycielka Artura Barcisia, pani Elżbieta Barczyk.

"Była cudowną nauczycielką. Małemu, zakompleksionemu chłopakowi ze wsi pokazała drogę, dzięki której uwierzył w siebie i w swoje marzenia. Nauczyła mnie kochać język polski, nauczyła szacunku do literatury, nauczyła miłości do poezji i muzyki.

Artur Barciś nadal odczuwa skutki COVID-19. Aktor otarł się o śmierć

Artur Barciś w żałobie. Aktor pożegnał bliską osobę

To w jej prywatnym mieszkaniu słuchałem z płyt, piosenek Ewy Demarczyk i Marka Grechuty. Wysłała mnie na Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, który w 1973 roku wygrałem. Płakała ze szczęścia, gdy dostałem się na wydział aktorski PWSFtViT w Łodzi.
Odeszła Elżbieta Barczyk (Sosnowska) najwspanialsza nauczycielka, jaką kiedykolwiek miałem [*]
Pani Elżbieto. DZIĘKUJĘ [*]" - napisał Artur Barciś.

Piękne słowa o mentorce poruszyły fanów Artura Barcisia. 64-letni aktor zdobył popularność dzięki występom w programie "Okienko Pankracego", przeznaczonego dla młodych widzów. Pod koniec lat 90. dał się poznać jako zabawny Tadeusz Norek w sitcomie "Miodowe lata". Aktorowi na ekranie partnerowali m.in. Cezary Żak i Dorota Chotecka. Prywatnie Artur Barciś związany jest z montażystką filmową Beatą Barciś. Mają syna Franciszka.

RadioZET.pl