Zamknij

Artur Orzech sam odszedł z TVP? Agentka prezentera zdradziła szczegóły

25.03.2021 12:44
Artur Orzech
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/ EAST NEWS

Artur Orzech, jeden z najpopularniejszych polskich prezenterów, zakończył współpracę z Telewizją Polską. Choć rozwiązano z nim umowę, zasugerował w internetowym wpisie, że sam podjął decyzję o odejściu z "Szansy na sukces". Sprawę skomentowała menadżerka Orzecha.

Artur Orzech to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych i prezenterów w naszym kraju. Sam był blisko związany z krajową sceną muzyczną jako założyciel grupy Róże Europy, ostatecznie jednak związał karierę z radiem i telewizją. Najmocniej kojarzony jest ze współpracy z Telewizją Polską, znamy go między innymi z "Muzycznej Jedynki" oraz roli konferansjera, między innymi eliminacji do Eurowizji i Eurowizji Junior. W 2019 roku został prowadzącym "Szansy na sukces", po tym, jak z TVP pożegnał się słynny Wojciech Mann.

Niestety Artur Orzech także zniknął z jednego z najpopularniejszych programów muzycznych w kraju. Dziennikarz miał zostać zwolniony po tym, jak zbyt późno zgłosił swoją absencję na planie programu. Miał nie uprzedzić o swojej nieobecności producenta i współpracowników. Sam zainteresowany opublikował w sieci wpis, sugerujący, że nie chciał brać udziału w wielkanocnym odcinku, do którego zaproszono zespół Boys i Jana Pietrzaka. Post został jednak usunięty z sieci.

Artur Orzech zwolniony z TVP. Menadżerka dziennikarza skomentowała sprawę

Mocny wpis, który Orzech usunął z mediów społecznościowych, pasuje do zdawkowych informacji, jakie otrzymała agentka dziennikarza Magdalena Gatkowska.

- Pan Artur Orzech przekazał mi tylko, że odszedł z telewizji, gdyż Pietrzak i Boysi to nie jest jego bajka. Przysłał mi tylko esemesa tej treści, więcej nic nie wiem. Nie potrafię odpowiedzieć też, czy będzie przygotowywał jakąś odpowiedź lub kroki prawne względem TVP - poinformowała w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

W roli prowadzącego "Szansę na sukces" Orzecha zastąpił Marek Sierocki i ma pozostać w programie na stałe. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie komentował tegoroczny konkurs Eurowizji, w którym Polskę reprezentować będzie Rafał Brzozowski.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET