Zamknij

Barbara Kurdej-Szatan gwiazdą mema po strajku kobiet. "Szatan popiera protest" [FOTO]

03.11.2020 11:58
Barbara Kurdej-Szatab
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Barbara Kurdej-Szatan wzięła udział w strajku kobiet. Jej nazwisko i postawa zostały wykorzystane w jednym z internetowych memów dotyczących strajków. Do sieciowego żartu odniosła się sama aktorka, publikując zdjęcie w mediach społecznościowych.

Barbara Kurdej-Szatan od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Rozpoznawalność przyniósł jej udział w kampanii reklamowej jednej z sieci telefonii, jednak szybko dołączyła do grona krajowych aktorek i osobowości telewizyjnych. Wraz z mężem Rafałem Szatanem tworzą jeden z najbardziej medialnych związków krajowego show-biznesu. We wrześniu małżonkowie po raz drugi zostali rodzicami, Basia urodziła syna Henryka. Od tej pory na profilu aktorki na Instagramie bardzo często pojawiały się zdjęcia ukochanej pociechy.

W ostatnim czasie jednak w mediach społecznościowych Kurdej-Szatan publikuje zupełnie inne treści. Aktorka, podobnie jak wielu innych artystów i celebrytów, zaangażowała się we wsparcie protestów związanych z zaostrzeniem prawa aborcyjnego. W całym kraju protestują kobiety i wpierający ja mężczyźni, a popularna "Baśka" nie ograniczyła się do internetowego wsparcia i sama pojawiła na ulicach Warszawy. W mediach społecznościowych pokazała zdjęcia, a jej aktywność została wykorzystana przez jednego z rysowników do stworzenia zabawnego obrazka.

ZOBACZ TAKŻE:  Michał Szpak protestował pod domem Kaczyńskiego. Co na to TVP? Jest oświadczenie

Barbara Kurdej-Szatan gwiazdą mema. Aktorka pojawiła się na strajku kobiet

Na profilu Barbary Kurdej-Szatan na Instagramie pojawiły się zdjęcia z protestu, w którym wzięła udział aktorka wraz z grupą przyjaciółek.

- Jak już matki wyszły na ulicę, to znaczy, że naprawdę nie jest dobrze. Piękny tłum pełen ogromnych emocji - napisała aktorka.

Pod postem gwiazdy rozgorzała zaroiło się od komentarzy, część internautek krytykowało aktywność Barbary, jednak zdecydowana większość była dumna. Co ciekawe, nazwisko i zaangażowanie "Baśki" w protesty wykorzystał satyryczny rysownik, Andrzej Milewski, znany jako Andrzej Rysuje, by stworzyć zabawny obrazek, który szybko stał się internetowym memem. Najwyraźniej żart spodobał się także aktorce, która udostępniła go na swoim profilu.

- Nie ma żartów. Strzeżcie się! - podłapała żart rysownika aktorka.

Jak podoba wam się "szatańskie" wykorzystanie udziału Basi w proteście?

ZOBACZ TAKŻE:  Michał Wiśniewski protestuje z dziećmi. Na marsz zabrał syna Xaviera i córkę Fabienne [WIDEO]