Zamknij

Barbara Kurdej-Szatan na pierwszym spacerze z Heniem. Internautka: "Niezdrowo dla malucha"

28.09.2020 17:41
Barbara Kurdej-Szatan
fot. VIPHOTO/East News

Barbara Kurdej-Szatan udała się z Heniem na pierwszy spacer. Pochwaliła się zdjęciem z tego ważnego wydarzenia i przy okazji pokazała, jakim wózkiem jeździ synek. Internautki skoncentrowały się na ważnej kwestii, związanej z bezpieczeństwem dziecka. Zarzucają aktorce, że naraża synka na problemy zdrowotne.

Barbara Kurdej-Szatan stwierdziła niedawno, że powoli wraca do siebie po porodzie. Wyznała, że zeszła jej opuchlizna i przestaje wyglądać jak Fiona ze Shreka. Jak widać, postanowiła też udać się na pierwszy spacer z Heniem. Na zdjęciu, które zaprezentowała w sieci, widać, jakim wózkiem jeździ synek. To model, za który trzeba zapłacić około 2700 złotych.

Jednak internautki zwróciły uwagę też na inną, ważniejszą kwestię. Zauważają, że na spacery nie powinno zabierać się dziecka w foteliku samochodowym, bo może to doprowadzić do różnych trudności i komplikacji zdrowotnych. Zamiast tego, szczególnie dla tak małego dziecka, wskazana jest gondola, która zapewnia płaską powierzchnię, na której kręgosłup bobasa ma odpowiednią pozycję.

Barbara Kurdej-Szatan o formie po ciąży: "Przestaję być opuchniętą Fioną"

Barbara Kurdej-Szatan na pierwszym spacerze z Heniem

Na zdjęciu, którym pochwaliła się Barbara Kurdej-Szatan, widać uśmiechniętą mamę, zadowoloną z pierwszego spaceru z synkiem. "Pierwszy spacer :))) jest szczęście" - skomentowała. Jak widać, aktorka nie musiała długo czekać na dobre rady internautek (na co narzeka wiele znanych mam, publikujących w sieci zdjęcia z maluchami - niedawno skrytykowana została Maffashion). Jedna z nich zauważyła, że na spacery wskazane jest zabieranie gondoli, a nie fotelika samochodowego. W tym drugim dziecko spędzać powinno jak najmniej czasu, stąd nosidło należy wybierać jedynie na czas podróży. A nawet wtedy co godzina trzeba robić przerwy i wyjmować bobasa, by jego kręgosłup mógł odpocząć.

"Cudnie! Tylko pamiętajcie, że na spacer lepiej zabrać gondolę" - komentuje internautka. Po chwili kolejne zawierają w tej samej sprawie głos, wyjaśniając, dlaczego należy tak postępować.

"W gondoli dziecko jest bardziej ergonomicznie ułożone, fotelik powinien służyć tylko do przejazdów, dziecko, zwłaszcza małe nie powinno spędzać w nim dużo czasu" - odpowiada kolejna osoba.

"Niezdrowo dla malucha zbyt długo w tej pozycji, to samo jak podróżujecie. Co godzinę należy robić przerwy" - dodaje następna. Basia Kurdej-Szatan wyjaśniła, że dziś dużo czasu spędziła z małym w aucie, ale niektóre internautki stają w "obronie" i sugerują odpuszczenie "złotych rad".

"To nie są złote rady, poczytajcie troszkę, byle czegoś popartego badaniami, tak jak dziewczyny pisały, fotelik to nie ergonomiczna pozycja dla malucha, kręgosłup, ale tez niedotlenienie" - przekonuje dalej internautka.

Na szczęście komentarze te nie zmąciły radości z pierwszego spaceru, ale aktorka obiecała, że pokaże wkrótce, że rzeczywiście pamięta o gondoli i na pewno zamierza z niej korzystać. "Obiecuję, że wrzucę z gondolą też" - uspokaja.

RadioZET.pl/AS