Zamknij

TVP rezygnuje z Barbary Kurdej-Szatan? Powodem mają być poglądy polityczne

Maciej Friedrich
17.06.2019 14:20
TVP rezygnuje z Barbary Kurdej-Szatan? Powodem mają być poglądy polityczne
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Barbara Kurdej-Szatan uważana jest za jedną z najpopularniejszych prezenterek Telewizji Polskiej. W mediach pojawiła się jednak informacja, że TVP odsunie Basię od prowadzenia "The Voice of Poland" oraz "The Voice Kids". Dlaczego aktorka miałaby stracić angaż?

Barbara Kurdej-Szatan od dawna nie jest już tylko uśmiechniętą "blondynką z reklamy". Zrobiła karierę jako aktorka specjalizująca się w komediach romantycznych, możemy również oglądać ją w serialach oraz w charakterze prowadzącej "The Voice  of Poland", "The Voice Kids" oraz "Dance, dance, dance". Mówi się o niej jako o ulubionej prezenterce prezesa TVP Jacka Kurskiego. Tym mniej prawdopodobna wydaje się informacja o ograniczeniu jej występów telewizyjnych. Magazyn "Party" poinformował, że Kurdej-Szatan straci angaż w dwóch popularnych programach.

TVP zrezygnuje z Barbary Kurdej-Szatan?

Według magazynu Barbara Kurdej-Szatan miała pojawić się na literackim koncercie w Opolu, ale z jej występu ostatecznie zrezygnowano. Podobnie ma być w przypadku nowych edycji "The Voice of Poland" i "The Voice Kids". Basia miała zostać odsunięta od roli prowadzącej. Dodatkowym zaskoczeniem ma być fakt, że terminy nagrań zostały ustalone. Decyzja wydaje się więc bardzo pochopna.

Według "Party" Telewizja Polska uznała, że Basia zbyt często pojawia się na ekranie. Nieoficjalnie mówi się jednak również o reakcji na poglądy polityczne aktorki. Kurdej-Szatan wspierała kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy, wyraziła również poparcie dla. Można ją było również zobaczyć podczas protestów w obronie sądów.

ZOBACZ: Julia Wieniawa i Margaret skrytykowane za poparcie Parady Równości. Odpowiedziały hejterom

Nie ma żadnych informacji o usunięciu aktorki z "M jak Miłość" czy innych formatów, przy których pracuje. Być może więc TVP rzeczywiście nie chce jedynie, by Basia "przejadła się widzom". Zwłaszcza że pojawiły się plotki, że aktorka z mężem Rafałem Sztanem brana jest pod uwagę jako prowadząca nową wersję "Czaru Par".

 

RadioZET.pl/MF