Zamknij

Barbara Kurdej-Szatan ubolewa, że przez koronawirusa jej koledzy z teatru tracą pracę

Sylwia Wamej
12.03.2020 15:21
Barbara Kurdej-Szatan
fot. Kamil Piklikiewicz/ East News

Barbara Kurdej-Szatan ubolewa nad tym, że przez koronawirusa jej koledzy z teatru, których ta instytucja jest jedynym źródłem dochodu, zostaną bez pracy. Gwiazda zdradziła też, ile zarabia się na etacie w teatrze.

Barbara Kurdej-Szatan ubolewa, że jej koledzy z teatru przez koronawirusa stracili pracę

Barbara Kurdej-Szatan odniosła się do epidemii  koronawirusa, który zaatakował świat. W Polsce zakażonych jest już 49 osób, w tym jedna pacjentka zmarła. W związku z napiętą sytuacją, rząd zamyka szkoły, przedszkola, uczelnie, ale również instytucje kultury, jak m.in. teatry. Barbara Kurdej-Szatan ubolewa, że dużo jej kolegów żyjących jedynie z pracy na etacie w teatrze, traci pracę.

"My dziś jeszcze pracujemy na planie, ale spektakle wszystkie odwołane. Nasza najbliższa trasa z Pikantnymi odwołana. Artyści, którzy pracują tylko w teatrze - nie grają spektakli - nie będą mieli za co żyć. Co za czas, mam nadzieję, że szybko się skończy ten koszmar" - podkreśliła gwiazda na InstaStories.

kurdej_szatan
fot. Instagram.com/ Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan zdradziła zarobki pracy w teatrze na etacie

Gwiazda dodała też, że nie pisała o sobie. Barbara Kurdej-Szatan zdradziła, ile zarabia się w teatrze na etacie.

"Dla jasności - nie pisałam o sobie. Pisałam o wszystkich ludziach pracujących wyłącznie w teatrach, przy koncertach czy eventach, dla których jest to jedyny zarobek. Mam nadzieję, że przyniesie to tylko dobre skutki. Aktor pracujący na etacie w teatrze ma podstawę pensji około ponad tysiąc złotych - reszta zarobku zależy od ilości zagranych spektakli. Jeśli nie gra nic - ma tylko tę podstawę. Na kredyty i życie to nie starczy, a jest również mnóstwo aktorów bez etatów, którzy żyją z samych spektakli, czyli w tej sytuacji nie mają nic! (...) No niełatwa to sytuacja, mam nadzieję, że wybrniemy z tego jakoś  - dodaje gwiazda.

 

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZEt.pl/SW