Zamknij

Barbara Kurdej-Szatan urodziła. Dlaczego dała synowi na imię Henryk?

24.09.2020 13:33
Barbara Kurdej-Szatan
fot. Tomasz Urbanek/East News

Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan po raz drugi zostali rodzicami. Zdecydowali się nadać synowi imię Henryk, choć mieli pewne wątpliwości. Dlaczego świeżo upieczeni rodzice postawili właśnie na Henia?

Barbara Kurdej-Szatan urodziła. Na świat przyszło drugie dziecko jednej z najpopularniejszych aktorek i osobowości telewizyjnych w kraju oraz wokalisty Rafała Szatana. Ciąża i poród popularnej "Baśki" były jednymi z najważniejszych medialnych wydarzeń w kraju, porównywalnym z narodzinami dzieci Joanny Krupy i Anny Lewandowskich. Fanów aktorki interesowało niemal wszystko, a sama Kurdej-Szatan zaspokajała ciekawość swoich wielbicieli, dokumentując ciąże za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wcześniej jednak ukrywała informację o ciąży, chciała przekazać radosną nowinę wtedy, gdy będzie pewna, że dziecko jest zdrowe.

Niezwykle ważną kwestią, która zawsze budzi zainteresowanie fanów, jest imię dziecka. Barbara i Rafał wychowują już córeczkę Hannę, tym razem na świat przyszedł synek. Świeżo upieczeni rodzice zdecydowali się na imię Henryk, tym samym ich syn otrzymał takie samo imię, jak pociecha Małgorzaty Rozenek-Majdan. Wybór nie był przypadkowy, choć Kurdej-Szatan miała pewne wątpliwości. Dlaczego pozostała przy Heniu?

 Barbara Kurdej-Szatan urodziła. Rafał Szatan pokazał syna [FOTO]

Barbara Kurdej-Szatan urodziła. Dlaczego nadała synowi imię Henryk?

Barbara Kurdej-Szatan nie ukrywała, że podoba jej się imię Henryk ze względu na tradycję i historyczne korzenie, jednak zdawała sobie sprawę, że jest ono popularna.

- Imię jest polskie, piękne, stare dość, tradycyjne i niestety okazuje się, że jest takich dużo. Trochę mnie to denerwuje. Jak wybraliśmy imię Hania, to wtedy w ogóle imię Hania nie było modne. Były same Zosie, Marysie. Stwierdziłam: "Super, Hania jest przepięknym imieniem, jest polskie, jest ładne". Nagle się okazało, że tego roku urodziły się same Hanie. Teraz jest dokładnie to samo - oceniała.

- Wybraliśmy je zachwyceni, że piękne, polskie, że królowie, że pisarze… i że nie jest teraz aż tak popularne… Świetnie to brzmi – Henryk Szatan. I tak ładnie pasuje – Hania i Henio. Aż tu dowiaduję się, że Kasia Zielińska ma Henia i Michał Żebrowski ma Henia. Myślę: No dobrze, ale oni mają starsze dzieci, też możemy mieć Henia. I nagle kolejne głośne narodziny - opisywała aktorka w rozmowie z portalem "Viva"

Okazało się, że imię dla synka "Baśki" wybrała ukochana córeczka aktorki, Hania.

- Zdradziłam imię, faktycznie chodziło o Henryka, ale my to imię wybraliśmy już w marcu. Potem się okazało, że same Heńki się rodzą. Nasza córka się bardzo buntuje, kiedy wymyślamy inne imię. Ona je wybrała. Będzie Hania i Henio - zdradziła w wywiadzie z "Plotkiem".

Jak widać, można mieć wątpliwości, ale ukochanej córce się nie odmawia.