Zamknij

Barbara Kurdej-Szatan odważnie wsparła Strajk Kobiet. Przez to zdjęcie straci pracę? [FOTO]

29.01.2021 10:29
Barbara Kurdej-Szatan
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Barbara Kurdej-Szatan wsparła kobiety protestujące przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Pokazała zdjęcie w sukience, która nie pozostawia wątpliwości co do jej poglądów. Czyżby ostatecznie przekreśliła swoją karierę w TVP?

Barbara Kurdej-Szatan od lat znajduje się w czołówce najpopularniejszych polskich aktorek. Z sympatycznej "blondynki z reklamy" stała się krajową celebrytką i jedną z filmowych gwiazd, angażowanych do wielu produkcji. Doskonale odnalazła się także jako wokalistka i prezenterka. Znamy ją przede wszystkim z komedii romantycznych i seriali, na swoim koncie ma występy między innymi w "Dzień dobry, kocham cię" oraz "M jak Miłość", w którym występuje od 2014 roku. Finalistka " Tańca z gwiazdami", była gospodyni "The Voice of Poland", krótko mówiąc - telewizyjna kobieta renesansu.

Przez lata "Baśka" była kojarzona z Telewizją Polską, jednak jej przygoda zakończyła się w 2019 roku. Poza "M jak Miłość" aktorka straciła pracę w TVP, obecnie kojarzona jest z Polsatem. Sporo mówiło się o tym, że Kurdej-Szatan nie pasowała do prorządowego wydźwięku telewizji publicznej. Być może jest w tym ziarno prawdy, nowe zdjęcie gwiazdy jednoznacznie nawiązuje do Strajku Kobiet. Nie ma wątpliwości, że wpiera protestujące Polki i wspierających je Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:  "Taniec z gwiazdami" powróci na wiosnę? Słowa Krzysztofa Ibisza zasmucą widzów: "Jest to ryzyko"

Barbara Kurdej-Szatan wsparła Strajk Kobiet. Pokazała wymowne zdjęcie

27 stycznia opublikowano uzasadnienie wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Podobnie jak w październiku 2020 roku na ulicach pojawiły się tłumy protestujących kobiet oraz wspierających je mężczyzn. Strajk Kobiet cieszy się poparciem wielu gwiazd, przed domem Jarosława Kaczyńskiego występował Michał Szpak, także Barbara Kurdej-Szatan nie zgadza się z decyzją trybunału. Dała temu wyraz zdjęciem, które opublikowała na Instagramie.

- Ileż można, w końcu się doczekamy lepszego jutra! Kobiety - bądźmy dzielne - napisała pod fotografią.

Uwagę zwraca czerwona sukienka aktorki, zaprojektowana tak, żeby wyglądać jak czerwona błyskawica, symbol Strajku Kobiet. "Baśka" wywołała niemałe kontrowersje, pod postem rozgorzała dyskusja. Wiele kobiet jednak dziękowało jej za ważny apel w tak istotnej sprawie.