Zamknij

Barbara Kurdej-Szatan w "zabawnym" nagraniu o przemocy. Fani wściekli: "Niesmaczne, płytkie, żenujące"

Patrycja Chudolińska
11.05.2020 14:08
Barbara Kurdej-Szatan
fot. Instagram/@kurdejszatan

Barbara Kurdej-Szatan opublikowała w swoich mediach społecznościowych nietypowe nagranie. Aktorka chciała w ten sposób zwrócić uwagę na problem przemocy domowej. Nie wszystkim się to jednak spodobało. Internauci krytykują występujące w wideo gwiazdy za "żartowanie sobie z poważnego tematu".

Barbara Kurdej-Szatan potwierdziła jakiś czas temu swoją ciążę. Gwiazda długo ukrywała błogosławiony stan, jednak od początku maja coraz chętniej eksponuje ciążowe krągłości. Teraz odsłoniła nagi brzuch biorąc udział w tzw. Cuc Challenge. Wyzwanie polega na tym, żeby nagrać krótkie wideo z zadawaniem ciosu, a następnie zmontować je tak, by wyglądało jak bójka. Nagranie ma zwracać uwagę na problem przemocy domowej.

W wyzwaniu Cuc Challenge, prócz Barbary Kurdej-Szatan, wystąpił także Rafał Maślak, Julia Wieniawa, Maciej Dowbor, Adam Zdrójkowski oraz wiele innych, znanych polskich gwiazd. Nagranie rozpoczyna się od tego, jak Mister Polski 2014 "uderza" ciężarną Basię patelnią. Następnie aktorka odsłania brzuch i zadaje nim cios kolejnej osobie.

Zobacz także: Basia Kurdej-Szatan wyszła z domu po trzech dniach izolacji. "Inna rzeczywistość"

Barbara Kurdej-Szatan "uderza" gołym brzuchem w Cuc Challenge. Fani oburzeni

- Lepiej uważaj! Dzięki ekipo za wspólną domową zabawę montażem i efektami! Nasz film to tylko zabawa. Jednak codziennie ktoś staje się ofiarą przemocy. Jeżeli jesteś jej świadkiem - nie bądź obojętny, REAGUJ! - napisała pod nagraniem Barbara Kurdej-Szatan, podając numeru telefonów do instytucji, które pomagają walczyć z różnego rodzaju przemocą.

Części fanów bardzo spodobał się film Basi. Nie wszyscy mieli jednak równie pozytywne wrażenie po jego odbiorze. Internauci zauważają, że problem przemocy domowej jest zbyt poważny, by robić z niego zabawę.

- A teraz pomyślcie, jak na wasze wypociny reagują ofiary przemocy domowej. Niesmaczne, płytkie i żenujące. Robienie sobie żartów z takiego tematu jest naprawdę przykre.

- Straszne to...

- Niee, to nie jest świetna robota. Temat jest poważny, a na tym filmie widać wyraźnie, że osoby które w nim wystąpiły robią sobie jaja, i traktują granie w tym czymś jak udział w jakieś słabej komedii.

- Ale głupota - czytamy w komentarzach.

Barbara Kurdej-Szatan postanowiła odnieść się do krytycznych komentarzy. Przyznała, że pomysł został zaczerpnięty ze Stanów Zjednoczonych i początkowo miał być tylko zabawą montażem.

- Niektóre osoby biorące udział bały się, że jednak jest to dość hardcorowe i zasugerowały, aby jednak dodać info à propos walki z przemocą... więc - dodaliśmy. Ale sam filmik był jedynie zabawą filmową i zabawą montażem. Jak wszystko, co również zawierają filmy czy inne produkcje - napisała.

Co myślicie?

RadioZET.pl/PCh