Zamknij

Gwiazda TVN szczerze o groźnej chorobie. "Kolejny atak byłby śmiertelny"

Maciej Friedrich
13.05.2020 08:33
Gwiazda TVN szczerze o groźnej chorobie. "Kolejny atak byłby śmiertelny"
fot. Instagram:@barbrabelt

Barbara Pasek to dziennikarka doskonale znana widzom "Dzień Dobry TVN", na swoim blogu szczerze opowiedziała o zmaganiu się z groźną chorobą. Zdradziła, że niewiele dzieliło ją od śmierci.

" Dzień Dobry TVN" to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych krajowych formatów śniadaniowych. Widzowie szybko przyzwyczajają się do porannego programu, który towarzyszy im przy kawie i śniadaniu, w którym można zobaczyć wywiady, porady kulinarne i różnorodne komentarze. Wielbiciele "Dzień Dobry TV" mają swoich ulubionych prezenterów, na początku 2020 roku dołączył do nich znany z anteny RadiaZET Damian Michałowski.

Dużą popularnością cieszy się także Barbara Pasek, która do obsady formatu dołączyła w 2019 roku. Pochodząca z Kielc dziennikarka doskonale odnajduje się w polskim show-biznesie, którego kulisy opisuje widzom. Na swoim koncie ma wywiady z gwiazdami z Polski i zagranicy, znamy ją także z programów "Na językach" oraz "Piękne i Odważne". Otrzymała przydomek "najdłuższych nóg Dzień Dobry TVN".

 Filip Chajzer tańczy w "Dzień dobry TVN". Fani uszczypliwie: "Nie róbcie tego więcej"

Barbara Pasek z "Dzień Dobry TVN" walczyła z groźną chorobą

Poza pracą w telewizji Barbara Pasek realizuje się, prowadząc bloga. W jednym ze wpisów zdecydowała się szczerze opowiedzieć o chorobie, która omal nie doprowadziła do jej śmierci. Mowa tu o boreliozie.

- Ja swoją "przygodę" z przenoszoną, niezdiagnozowaną boreliozą przeżyłam. "Przeżyłam" nie jest tu potraktowane przypadkowo – nie chodzi o "przeżycie" pięknego doświadczenia, tylko pozostanie po stronie "życia’" bo ta franca ma to do siebie, że zabija. Podstępnie, ukradkiem, ale cholernie skutecznie. Wygrałam (...) Borelioza obecna w Twoim organizmie atakuje raz na jakiś czas. Masz atak 2-3 tygodnie (choć pewnie długość u każdego trochę się różni), a następnie odpuszcza. Myślisz sobie: "ciekawe co to było, ale dobrze, że przeszło". Zapominasz o sprawie, a przy następnym podejściu zabija Cię trochę bardziej - opisuje Pasek.

Gwiazda "Dzień Dobry TVN" opisała ciężkie stadium choroby oraz atak, który sama nazwała jako "ostateczny". Dziennikarka nie ma wątpliwości, że choroba mogła ją zabić.

- I wtedy po 5 latach przyszedł on – atak ostateczny. Atak, który stanowczo zmienił moje życie, postrzeganie wszystkiego, bo jak wiesz, że stoisz na krawędzi, to jakoś wszystko widzisz z innej perspektywy (...) Na początku totalny ból głowy – tableteczki na receptę nie pomagały nawet odrobinę. Zaniki pamięci – to było coś strasznego (...)  Kolejny atak byłby śmiertelny - czytamy.

Barbara Pasek to nie jedyna znana postać chorująca na boreliozę. Z chorobą zmaga się między innymi Barbara Kurdej-Szatan.

Zagłosuj

Oglądasz "Dzień Dobry TVN"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF