Zamknij

Bartosz Bielenia bryluje razem z Charlize Theron i Bradem Pittem na lunchu oscarowym

Sylwia Wamej
30.01.2020 10:36
Bartosz Bielenia
fot. Invision/ East News

Bartosz Bielenia został zaproszony na doroczny lunch oscarowy, który organizowany jest tuż przez Galą rozdania Oscarów.  Gwiazdor nominowanego do Oscara "Bożego Ciała" brylował w towarzystwie innych sław, m.in. Charlize Theron, Brada Pitta oraz Renee Zellweger. Jak się prezentował?

Bartosz Bielenia na lunchu oscarowym. Gwiazdor "Bożego Ciała" na czerwonym dywanie

Bartosz Bielenia pojawił się na prestiżowym dorocznym przedoscarowym lunchu, na który zaproszeni zostali wszyscy nominowani. 28-letni gwiazdor nominowanego do Oscara "Bożego Ciała" pojawił się na czerwonym dywanie. Bielenia brylował w towarzystwie największych hollywoodzkich sław, m.in. Charlize Theron, Brada Pitta, Roberta De Niro oraz Laury Dern.

Przypomnijmy, że produkcja "Boże Ciało" Jana Komasy nominowana jest w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny". Produkcja polskiego reżysera powalczy z takimi filmami jak m.in. "Parasite", "Kraina Miodu" oraz "Ból i blask". O tym, czy "Boże Ciało" dostanie statuetkę, przekonamy się już w nocy z 9 na 10 lutego.

Bartosz Bielenia
fot. Invision/ East News

Bartosz Bielenia. Kim jest aktor "Bożego Ciała"?

Bartosz Bielenia to aktor, któremu największą popularność przyniosła rola przyszywanego księdza w filmie "Boże Ciało". Wcześniej na dużym ekranie zaprezentował się w filmach takich jak m.in. "Disco Polo" oraz "Dzwony w sierpniu". Bartosz Bielenia związany jest z teatrem. Zadebiutował w 1999 na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku jako tytułowy bohater w spektaklu Mały Książę. Od 2013 grał w Teatrze Bagatela w Krakowie, gdzie zadebiutował rolą Hipolita w "Idiocie" Dostojewskiego. W latach 2014–2017 występował w Starym Teatrze w Krakowie. Od 2018 występuje w Nowym Teatrze w Warszawie. Niedawno mogliśmy go oglądać w spektaklu "Matka Joanna od Aniołów" w reżyserii Jana Klaty.

Zagłosuj

Oglądałeś/ łaś "Boże Ciało"?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW