Zamknij

Bartosz Bielenia jako dziecko. Teatr pokazał zdjęcie aktora z dzieciństwa

Sylwia Wamej
16.01.2020 13:05
Bartosz Bielenia
fot. Tomasz Jastrzębowski/ Reporter/ East News

Bartosz Bielenia to aktor, o którym wyjątkowo jest głośno w ostatnim czasie. 28-latek zaczynał swoją przygodę z aktorstwem już jako kilkuletnie dziecko, o czym przypomniał Teatr Dramatyczny w Białymstoku, publikując urocze zdjęcie Bartosza Bieleni jako 7-latka.

Bartosz Bielenia zadebiutował jako 7-latek w Teatrze

Bartosz Bielenia to aktor, który dzięki brawurowej roli w "Bożym Ciele" zyskał popularność. Film w reżyserii Jana Komasy nominowany został niedawno do Oscarów w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny". Sam Bartosz Bielenia dzięki roli przyszywanego księdza stał się rozchwytywany. Ostatnio odebrał "Paszport Polityki". Bartosz Bielenia gra nie tylko w filmach, ale również i teatrze. Aktualnie możemy go oglądać w warszawskim Nowym Teatrze.

Bartosz Bielenia zagrał Małego Księcia w białostockim Teatrze Dramatycznym

Pochodzący z Białegostoku 28-latek zaczynał teatralną przygodę już jako 7-latek. Białostocki Teatr Dramatyczny opublikował zdjęcie 7-letniego Bartosza Bieleni, który wcielił się w głównego bohatera  powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego "Mały Książę", który debiutował w 1999 roku.

"Poznajcie tego chłopca? To siedmioletni Bartosz Bielenia jako Mały Książę. Aktor zadebiutował na naszej scenie w 1999 roku. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy twórcom filmu 'Boże Ciało" nominacji do Oscara! - napisano na profilu Teatru Dramatycznego.

Zagłosuj

Oglądałeś/ łaś "Boże Ciało"?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW