Zamknij

Kurdej-Szatan nie odbyła kwarantanny po powrocie z wakacji? "VIP-ów to nie obowiązuje"

21.01.2021 13:58
Basia Kurdej-Szatan
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Basia Kurdej-Szatan niedawno wróciła z egzotycznych wczasów na Zanzibarze. Według przepisów gwiazda "M jak miłość" powinna była przejść kwarantannę, ale jej Instagram wskazuje, że nie zastosowała się do tego obowiązku. 

Basia Kurdej-Szatan spędziła urlop na modnym obecnie Zanzibarze. Aktorka wypoczywała z mężem, 8-letnią córką i kilkumiesięcznym synem. Pobyt przebiegał jak w bajce, ale nie obeszło się bez kontrowersji, gdy gwiazda "M jak miłość" opublikowała zdjęcie z zanzibarskimi dziećmi. Internauci czepiali się także tatuaży z henny, pouczając aktorkę, że są one szkodliwe dla zdrowia. 

Okazuje się, że po powrocie do kraju Basia Kurdej-Szatan nadal nie może liczyć na odrobinę spokoju. Tym razem sprawa jest poważna, bo chodzi o zignorowanie kwarantanny. Według przepisów każda osoba wracająca na terytorium Polski powinna odbyć dziesięciodniową izolację. Istnieją oczywiście wyjątki, m.in. nie dotyczy to osób, które posiadają zaświadczenie o zaszczepieniu przeciw koronawirusowi, ale o ile wiadomo, Basia Kurdej-Szatan póki co do tej grupy się nie zalicza. 

Basia Kurdej-Szatan w stroju kąpielowym. Pokazała figurę trzy miesiące po porodzie

Basia Kurdej-Szatan skrytykowana za zignorowanie kwarantanny 

Po powrocie z wakacji aktorka zaczęła publikować posty, z których wynikało, że bynajmniej nie spędza dni zamknięta w domu. Pisała m.in. że odprowadza córkę na zajęcia i publikowała zdjęcia z zabaw na śniegu, gdzie wkoło było pełno ludzi. Internauci, zaskoczeni tym, co widzą, poprosili gwiazdę o wyjaśnienia.

Hmmm, my byśmy poszli, ale... kwarantanna po powrocie z zagranicy nas obowiązuje. A Wy jej uniknęliście? 

Już na śniegu? A co z kwarantanną?

Też zaraz wyjeżdżam i chciałabym wiedzieć jak uniknęli kwarantanny. 

Posypały się też krytyczne wpisy o tym, że celebrytom wolno więcej. 

VIP-ów kwarantanna nie obowiązuje.

Widać są równi i równiejsi. 

Kurdej-Szatan nie odniosła się do uwag obserwatorów. Część fanów sugerowała, że być może gwiazda nie musiała poddawać się kwarantannie, bo np. wylądowała w Niemczech i wróciła do Polski samochodem. Ale dodawali, że warto byłoby się na jakiś czas odizolować, choćby ze względów zdroworozsądkowych

Przypomnijmy, że Basia Kurdej-Szatan przeszła zakażenie koronawirusem w czasie ciąży. Jednak status ozdrowieńca nie zwalnia jej z obowiązku kwarantanny.