Zamknij

Kurdej-Szatan pokazała się z wymalowaną twarzą i wywołała burzę. "Polityczne zagranie?"

28.07.2020 13:40
Basia Kurdej-Szatan
fot. Instagram:@kurdejszatan

Basia Kurdej-Szatan pokazała się w wymalowaną tęczą na twarzy. Z pozoru niewinne dzieło jej córki zostało odebrano jako solidaryzowanie się ze środowiskiem LGBT. W komentarzach zawrzało. W końcu głos zabrała Basia Kurdej-Szatan. 

Basia Kurdej-Szatan jest jedną z gwiazd, które otwarcie przyznają się do swoich sympatii politycznych. Gwiazda "M jak miłość" poparła w wyborach prezydenckich 2020 Rafała Trzaskowskiego. Wcześniej głośno opowiadała się za równouprawnieniem dla społeczności LGBT oraz popierała walkę o prawa kobiet. Nieoficjalnie mówiło się, że przez poglądy straciła pracę w telewizji publicznej. 

 - Przynajmniej mogę sobie spojrzeć w twarz. Nie potrafiłabym nie wspierać praw kobiet czy środowisk LGBT. Przecież wielu moich znajomych artystów, normalnych, bardzo dobrych, uczciwych ludzi to geje czy lesbijki - mówiła magazynowi "Party" po zwolnieniu z TVP. 

Poglądy Basi Kurdej-Szatan wielokrotnie wzbudzały falę krytycznych komentarzy. Część obserwatorów uroczej blondynki Playa zarzucało jej nachalną agitację na rzecz jednej opcji politycznej, uleganie modom i wspieranie "niebezpiecznej ideologii". Krytyka powróciła pod ostatnim zdjęciem, na którym Basia Kurdej-Szatan pojawiła się z tęczą na twarzy. Przeciwnicy LGBT od razu przystąpili do ataku. 

Basia Kurdej-Szatan oficjalnie potwierdziła płeć dziecka. "Pozwoliliśmy Hani wybrać imię"

Basia Kurdej-Szatan pozuje z wymalowaną tęczą na twarzy 

Gwiazda "M jak miłość" postanowiła pochwalić się fanom dziełem swojej 8-letniej córki. Hania namalowała na jej twarzy tęczę i uśmiechnięte chmurki.

Love, Love, Love - podpisała zdjęcie Kurdej-Szatan. 

Aktorka nie przypuszczała jednak, że niewinny rysunek skojarzy się niektórym z symbolem LGBT+, a ona sama oberwie za wspieranie osób o innej orientacji. 

Polityczne zagranie? - pytali podejrzliwie internauci. 

Szkoda, że nie biało-czerwone... Ona nie lubi Polski, woli LGBT. 

Ach ta nadmierna poprawność polityczna...

Bóg stworzył piękną tęczę i nie zmieniajmy jej wartości. Pierwotnie znaczenie tęczy można odczytać ze Starego Testamentu, to znak przymierza Boga z Noem po potopie, a nie LGBT manifest.

Na reakcję aktorki nie trzeba było długo czekać. W jednym z komentarzy wyjaśniła, że malunek córki nie miał nic wspólnego z LGBT. 

Bajki są całe kolorowe i tęczy w nich pełno, ale może zaraz zostaną zakazane albo wyklęte jak Teletubisie. No i abstrahując od wszystkiego, tęcza to przepiękne zjawisko na niebie, tak po prostu - tłumaczyła Basia Kurdej-Szatan. 

Niestety przeciwnicy LGBT nie dali się przekonać.

Posłuchaj podcastu