Zamknij

Beata Kozidrak we wzruszających słowach żegna brata

Redakcja
13.06.2018 10:37
Beata Kozidrak
fot. Instagram

We wtorek, 12 czerwca do mediów trafiła wiadomość o niespodziewanej śmierci Jarosława Kozidraka, brata Beaty Kozidrak i współzałożyciela Bajmu. Piosenkarka we wzruszających słowach pożegnała zmarłego.

Beata Kozidrak opublikowała na Instagramie stare, czarno-białe zdjęcie, na którym widać ją i zmarłego brata. Fotkę opisała wspomnieniem z przeszłości i gorzką refleksją o jego śmierci

– Kochany Bracie, pamiętam jak mnie broniłeś przed chuliganami na lubelskiej Starówce... swoją młodszą siostrę. Potem przychodziłeś z gitarą do mojego pokoju i tak tworzyliśmy Nasze pierwsze hity. Graj i śpiewaj teraz aniołom „Dwa serca, dwa smutki”, bo na ziemi Twoje serce już bić przestało – napisała piosenkarka.

Pod jej wpisem fani składają wyrazy szacunku dla zmarłego artysty i kondolencje dla jego najbliższych. Wielu słowa artystki bardzo wzruszyły.

„Piękne słowa. Widać w nich miłość i przywiązanie. Wyrazy współczucia”.

„W ostatnim czasie odeszło tak wielu wybitnych artystów, tak wiele znakomitych legend, twórców i wykonawców, że w niebie grac musi teraz wyjątkowa muzyka. Wytrwałości. Siły. Pokory. I zrozumienia. Wszystkim Wam będzie to teraz potrzebne. Ukłony”.

Jarosław Kozidrak urodził się 8 stycznia 1955 roku w Lublinie. Był gitarzystą, klawiszowcem, wokalistą i kompozytorem. W 1978 roku wraz z Beatą Kozidrak, Andrzejem Pietrasem i Markiem Winiarskim założył zespół Bajm, w którym grał na gitarze elektrycznej, instrumentach klawiszowych i śpiewał. Z grupą nagrał trzy pierwsze jej płyty: „Bajm”, „Martwa woda” i „Chroń mnie”. To on odpowiada za utwory, takie jak „Józek, nie daruję Ci tej nocy” czy wspomniane przez Beatę Kozidrak „Dwa serca, dwa smutki”. Z zespołu odszedł w 1987 roku.

RadioZET.pl/SA