Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Beata Kozidrak we wzruszających słowach żegna brata

13.06.2018 10:37

We wtorek, 12 czerwca do mediów trafiła wiadomość o niespodziewanej śmierci Jarosława Kozidraka, brata Beaty Kozidrak i współzałożyciela Bajmu. Piosenkarka we wzruszających słowach pożegnała zmarłego.

Beata Kozidrak fot. Instagram

Beata Kozidrak opublikowała na Instagramie stare, czarno-białe zdjęcie, na którym widać ją i zmarłego brata. Fotkę opisała wspomnieniem z przeszłości i gorzką refleksją o jego śmierci

– Kochany Bracie, pamiętam jak mnie broniłeś przed chuliganami na lubelskiej Starówce... swoją młodszą siostrę. Potem przychodziłeś z gitarą do mojego pokoju i tak tworzyliśmy Nasze pierwsze hity. Graj i śpiewaj teraz aniołom „Dwa serca, dwa smutki”, bo na ziemi Twoje serce już bić przestało – napisała piosenkarka.

Pod jej wpisem fani składają wyrazy szacunku dla zmarłego artysty i kondolencje dla jego najbliższych. Wielu słowa artystki bardzo wzruszyły.

„Piękne słowa. Widać w nich miłość i przywiązanie. Wyrazy współczucia”.

„W ostatnim czasie odeszło tak wielu wybitnych artystów, tak wiele znakomitych legend, twórców i wykonawców, że w niebie grac musi teraz wyjątkowa muzyka. Wytrwałości. Siły. Pokory. I zrozumienia. Wszystkim Wam będzie to teraz potrzebne. Ukłony”.

Jarosław Kozidrak urodził się 8 stycznia 1955 roku w Lublinie. Był gitarzystą, klawiszowcem, wokalistą i kompozytorem. W 1978 roku wraz z Beatą Kozidrak, Andrzejem Pietrasem i Markiem Winiarskim założył zespół Bajm, w którym grał na gitarze elektrycznej, instrumentach klawiszowych i śpiewał. Z grupą nagrał trzy pierwsze jej płyty: „Bajm”, „Martwa woda” i „Chroń mnie”. To on odpowiada za utwory, takie jak „Józek, nie daruję Ci tej nocy” czy wspomniane przez Beatę Kozidrak „Dwa serca, dwa smutki”. Z zespołu odszedł w 1987 roku.

RadioZET.pl/SA

Oceń