Zamknij

Beata Kozidrak wspiera osoby LGBT. "Każdy z nas zasługuje na szczęście"

26.07.2021 11:26
Beata Kozidrak
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/East News

Beata Kozidrak w ostatnim wywiadzie dla magazynu "Viva!" nawiązała do tematu społeczności LGBT+ w Polsce. Artystka otwarcie wspiera osoby o innej orientacji i podkreśla, że każdy zasługuje na to, by być w życiu szczęśliwym.

Beata Kozidrak jest jedną z idolek społeczności LGBT+ w Polsce. Piosenkarka chętnie wypowiada się na ważne tematy społeczne, w tym także związane z tolerancją. W ostatnim wywiadzie dla magazynu "Viva!" zaapelowała o szacunek do wszystkich osób - niezależnie od ich orientacji. Liderka zespołu Bajm podkreśla, że każdy ma prawo do szczęścia.

- Ja po prostu mówię szczerze to, co czuję, że każdy z nas zasługuje na szczęście, niezależnie od tego, z kim śpi i jak się układa jego życie. Po prostu to jest najważniejsze. Mamy jedno życie i powinniśmy czuć się w tym życiu szczęśliwi, budzić się rano uśmiechniętymi, spełniać swoja marzenia - przyznała gwiazda w rozmowie z magazynem "Viva!".

Beata Kozidrak okazała wsparcie osobom LGBTQ+

To nie pierwszy raz, gdy Beata Kozidrak zabiera głos ws. społeczności LGBT+. Gwiazda już wcześniej dawała wyraz swojej tolerancji i otwartości na innych. Piosenkarka jest świadoma, że wśród jej wielbicieli jest sporo osób homoseksualnych, biseksualnych czy transpłciowych. Kozidrak nie kryje także swojego oburzenia tym, jak w dyskursie politycznym mówi się o mniejszościach seksualnych.

- Nauczmy się mówić inaczej. To nie jest środowisko, to są wspaniali ludzie. Pracuję z tymi ludźmi od wielu lat. Przestańmy o nich mówić, jakbyśmy ich zamknęli w jakiejś enklawie. Wszyscy jesteśmy tacy sami, każdy ma prawo do szczęścia. Mamy tak dużo dzielenia dookoła nas, że to jest obrzydliwe. Ja się na to nie zgadzam - mówiła artystka w wywiadzie dla "Onetu".