Zamknij

Beata Kozidrak wspiera protestujących na Strajku Kobiet. "Jestem wściekła"

26.10.2020 13:57
Beata Kozidrak
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Beata Kozidrak postanowiła skomentować trwające w całej Polsce protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Artystka stoi po stronie Strajku Kobiet.

Beata Kozidrak przerwała milczenie. Polska piosenkarka, współzałożycielka oraz wokalistka zespołu "Bajm" wypowiedziała się na temat trwających obecnie protestów. Tysiące osób wyszło na ulice po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z Konstytucją. Swój sprzeciw wyrażają także gwiazdy, które w mediach społecznościowych dzielą się trudnymi doświadczeniami i przemyśleniami na temat aborcji.

Teraz swój krótki protest postanowiła opublikować Beata Kozidrak. Artystka przyznaje, że sama nie zostanie ponownie matką, jednak walczy o wolność wyboru dla swoich córek. Piosenkarka nie kryje wściekłości i oburzenia całą sytuacją.

Zobacz także: Marcin Wójcik kończy z TVP. Ostre słowa: "Bezwstydna propaganda"

Beata Kozidrak oburzona wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego

- Jestem wściekła tak jak inne kobiety - moje siostry. Ja już nie będę miała dzieci, ale moje córki TAK! Jesteśmy mądrym inteligentnym narodem w sercu Europy!!! Wstyd mi za to co się dzieje w moim kraju. Ktoś chce nam narzucić jak mamy żyć!!! W kobietach siła. Wyjdę ze swoimi córkami i wnuczką na spacer, żeby was wspierać - napisała pod czarno-białym zdjęciem na Instagramie Beata Kozidrak.

Internauci dziękują Beacie Kozidrak za jej szczere wyznanie i wsparcie dla protestujących. Strajk Kobiet poparło do tej pory wiele innych gwiazd, między innymi Ewa Chodakowska, Julia Wieniawa, Małgorzata Rozenek czy Lara Gessler.

- Cieszę się, że jesteś z nami i wypowiedziałaś się na ten temat!

- Wierzę w kobiety. Serio, to jest siła! Mam nadzieje, że wspólnie wreszcie cos zmienimy w tym kraju.

- Przykre jest to, że w tak ciężkich i niepewnych czasach musimy walczyć o swoje prawa i wyjść na ulice, by pokazać nasz sprzeciw.

- Brawo! Zawsze jesteś z nami - z kobietami! ZA TO CIĘ KOCHAMY! - komentują fani pod jej wpisem na Instagramie.