Zamknij

Beata Ścibakówna o polskich reżyserach. „Mają aktorskie stajnie”

Redakcja
28.08.2018 12:14
Beata Ścibakówna o polskich reżyserach. „Mają aktorskie stajnie”
fot. Instagram:@beata_scibakowna_official

Beata Ścibakówna to bez wątpienia aktorka piękna i obdarzona dużym talentem. Nie ukrywa jednak, że nie dostaje propozycji filmowych i realizuje się głównie na deskach teatrów. Jej zdaniem jest to efekt układów panujących w środowisku filmowym.

Beatę Ścibakównę, prywatnie żonę Jana Englerta, możemy oglądać w roli Olgi Bujak w serialu „Diagnoza”. I choć jej filmografia jest naprawdę obszerna, swój talent pokazuje częściej na polu teatralnym niż filmowym. Jak się okazuje, nie jest to do końca kwestia zawodowych wyborów aktorki.  Ścibakówna żali się „Faktowi”, że reżyserzy mają swojego rodzaju stajnie aktorskie, a ona nie należy do ich ulubienic.

Beata Ścibakówna opowiada o układach w środowisku aktorskim

Fakt, że aktorka nie pojawia się w filmach, jest jej zdaniem efektem pewnego układu panującego w krajowym środowisku filmowym.

– Żałuję, że nie gram w filmach. Myślę, że chodzi tu o to, że reżyserzy mają swoje aktorskie stajnie. Ja nigdy do takiej się nie załapałam. Chciałabym grać, ale w Polsce robi się dużo przaśnych filmów, do których ja może nie pasuję.

Zapytana, o których konkretnie reżyserach mowa, aktorka odpowiada wprost.

– Wojciech Smarzowski ma swoich ulubionych aktorów, Małgorzata Szumowska, Patryk Vega. Czasem dopuszczają do swoich produkcji, które dominują na rynku, kogoś nowego, ale generalnie wolą sprawdzonych, ulubionych aktorów. Wiedzą, jak się z nimi pracuje, lubią ich. Przez to ja mam pole do popisu tylko w teatrze – wyjaśnia „Faktowi” Ścibakówna.

Ciężko nie zgodzić się z faktem, że w filmach Patryka Vegi czy Wojciecha Smarzowskiego przewijają się z reguły te same nazwiska. Pozostaje życzyć, by również Beata Ścibakówna podbiła serca krajowych reżyserów. Talentu aktorskiego oraz urody nie można jej odmówić.

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF