Zamknij

„Premier to nie sołtys". Znawcy mody krytykują Szydło

Redakcja
21.08.2017 12:36
„Premier to nie sołtys". Znawcy mody krytykują Szydło
fot. Facebook

Beata Szydło znów jest pod ostrzałem krytyki. Tym razem poszło o jej stylizację. „Nie chodzi o modę. Premier to nie sołtys" – skomentowała w mocnych słowach znana stylistka Dorota Wróblewska.

Beata Szydło w miniony weekend wybrała się do województwa kujawsko-pomorskiego, aby porozmawiać z ludźmi dotkniętym największymi stratami podczas ostatnich nawałnic. Szefowa rządu poprosiła o pomoc, żeby mieszkańcy mogli zabezpieczyć swoje mieszkania przed zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym. Przyznała także, że inspektorzy nadzoru budowlanego już działają i szacują szkody, a także zapewniła, że żaden z poszkodowanych Polaków nie zostanie pozostawiony bez pomocy.

Wizyta Szydło odbiła się szerokim echem w mediach – i to nie wszędzie pozytywnie. Znawcom mody nie umknęła stylizacja pani premier, która niekoniecznie się wszystkim spodobała. Dyskusję rozpoczęła Dorota Wróblewska, która nie zostawiła suchej nitki na stroju Szydło.

– TU NIE CHODZI O MODĘ! Wiem, że zaraz rzucą mi się wszyscy hejterzy do gardła, ale premier tak nie powinna wyglądać. Ja rozumiem, że są różne okoliczności, ale na wszystkie należy być odpowiednio przygotowanym, zwłaszcza na takim stanowisku. Zaznaczam, że nie mam tu na myśli mody i trendów. (...) ZWRACAM UWAGĘ NA STOSOWNE UBRANIE DO SYLWETKI I OKOLICZNOŚCI. Niektórzy boją się zmienić swój wizerunek, powodów jest wiele. Przyzwyczajenie, lęk przed utratą wiarygodności czy krytyką. Pani premier może zachować swój styl i wyglądać odpowiednio do stanowiska. Premier to nie Sołtys. Nie wiem czy taka jest strategia, ale powinna być osoba, która zadba o wizerunek Pani Premier Szydło. P.S. W tym opisie biorę pod uwagę cel wizyty – napisała stylistka.

Innych komentarzy w podobnym tonie też nie brakowało. Przy okazji dostało się także Krzysztofowi Ziemcowi, który przeprowadzał wywiad z panią premier.

Co sądzicie na ten temat? Czy krytykowanie stylizacji jest w tej sytuacji zasadne? Czy może rzeczywiście pani premier powinna ubrać się inaczej?

RadioZET.pl/SI