Zamknij

Będzie Nobel dla Jerzego Owsiaka i WOŚP?

Redakcja
12.01.2018 14:40
Jurek Owsiak Nobel
fot. Piotr Hukało/EAST NEWS

Czy Jurek Owsiak będzie miał drugą szansę na zdobycie Nobla? Przed zbliżającym się Finałem WOŚP znów pojawia się temat zgłoszenia kandydatury twórcy Orkiestry do tej prestiżowej nagrody.

Czy Jurek Owsiak znów będzie kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla? Pomysł ten po raz pierwszy pojawił się przy okazji poprzedniej edycji WOŚP. „Dyrygent” akcji został zgłoszony przez posłankę Nowoczesnej Joannę Schmidt, która argumentowała, że pomoc dla Orkiestry napływa z całego świata i jest to ewenement na światową skalę. Niestety Jurek Owsiak nie został wtedy nagrodzony. Sam przyznał też, że Nobel i tak nie należy się jemu tylko całej Orkiestrze.

Temat ożył przy okazji zbliżającego się kolejnego Finału WOŚP. Na zlecenie Super Expressu Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż, z którego wynika, że 68 procent ankietowanych uważa, że Owsiak powinien dostać Nobla. Przeciwnych temu jest 32 procent badanych.

Oczywiście od zgłoszenia czyjejś kandydatury do jej akceptacji jest długa droga. A jeszcze dłuższa do zostania laureatem tej prestiżowej nagrody. Tak czy inaczej: trzymamy kciuki, by kiedyś Nobel trafił w ręce Jurka.

WOŚP 2018: numer SMS - wspieraj Orkiestrę przez SMS

Przypomnijmy, że 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się jak zwykle w drugą niedzielę roku - tym razem już 14 stycznia.

WOŚP - Finał w Warszawie - koncerty, gwiazdy, informacje

RadioZET.pl/SA