Zamknij

Będzie książka o Ani Przybylskiej

Redakcja
30.06.2017 10:45
Będzie książka o Ani Przybylskiej
fot. ons.pl

We wrześniu ukaże się biografia Anny Przybylskiej – pierwsza, którą autoryzowała rodzina zmarłej aktorki. Książkę napisali Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki.

Anna Przybylska była jedną z najbardziej lubianych polskich gwiazd. Zadebiutowała w kinie w 1997 roku rolą Suczki w filmie „Ciemna strona Wenus" Radosława Piwowarskiego. Wielką popularność zdobyła jednak po wcieleniu się w rezolutną policjantkę Marylkę w serialu Dwójki „Złotopolscy". Widzowie mogli oglądać ją także między innymi w „Karierze Nikosia Dyzmy”, „Superprodukcji”, „Sezonie na leszcza”, „Lekcjach pana Kuki”, „Złotym środku”, „Sępie” oraz „Bilecie na Księżyc”.

Aktorka zmarła w październiku 2014 roku w wieku 36 lat po długiej i ciężkiej chorobie.

W lipcu 2016 roku na łamach „Wysokich Obcasów" można było przeczytać niezwykle szczerą i wzruszającą rozmowę z matką Anny Przybylskiej, Krystyną. Autorami byli dwaj dziennikarze trójmiejskiej „Gazety Wyborczej" – Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki. I to oni odpowiadają za pierwszą biografię zmarłej aktorki, pt. „Ania". Premierę książki zapowiedziano na 27 października. Wiadomo także, że Radosław Piwowarski, odkrywca talentu Ani Przybylskiej, kręci o niej film, pt. „Gwiazda".

– „Gwiazda” to film, do którego scenariusz napisało życie. Kilka lat po śmierci Anny Przybylskiej, przyjaciele aktorki postanowili opowiedzieć historię dziewczyny, która swoim bezpośrednim stylem bycia i życzliwością skradła serca wielu polskich widzów. Film pokazuje ją taką, jakiej nie znamy jej z mediów. To przejmująca opowieść o marzeniach, przyjaźni, karierze, miłości i niespodziewanej śmierci – można przeczytać o filmie.

Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy odbędzie się premiera filmu o zmarłej na raka gwieździe.

RadioZET.pl/SI