Zamknij

Bill Cosby skazany za przemoc seksualną. Grozi mu 30 lat więzienia

Redakcja
27.04.2018 01:53
Bill Cosby winny przemocy seksualnej
fot. AP/EAST NEWS

Bill Cosby jest winny — uznali ławnicy orzekający w jego sprawie przed sądem w Pensylwanii. Po wielogodzinnej naradzie oświadczyli, że amerykański komik dopuścił się gwałtu na Andrei Constand.

Bill Cosby skazany za gwałt

Po trzech tygodniach procesu sądowego amerykański komik Bill Cosby został uznany za winnego przemocy seksualnej wobec Andrei Constand. W czwartek, 26 kwietnia ławnicy po 14-godzinnej naradzie doszli do porozumienia i uznali Cosby'ego za winnego gwałtu na 44-letniej dziś kobiecie, którego dopuścił się blisko 14 lat temu.

Gwiazdor został skazany za wszystkie trzy z zarzucanych mu czynów: czynności seksualnych bez zgody, gwałtu na osobie nieświadomej i gwałtu osoby pod wpływem substancji odurzającej. Każdy z tych trzech zarzutów „dołożył” kolejne 10 lat do ostatecznego wyroku. Łącznie grozi mu 30 lat więzienia. Wyrok sądu usatysfakcjonował kobiety, które od lat zarzucały komikowi podobne czyny.

Komikowi grozi 30 lat więzienia

Sędzia Steven T. O'Neill orzekł, że Cosby z pewnością nie podejmie ryzyka ucieczki, dlatego może zostać zwolniony za kaucją. Oznajmił jednak, że jego paszport nadal będzie zatrzymany i będzie musiał pozostać w swoim domu. Sędzia nie wyznaczył jeszcze daty wyroku.
Po ogłoszeniu wyroku komik usiadł z powrotem na swoim krześle, a kilka kobiet, które oskarżały go o wykorzystywanie seksualne i każdego dnia uczestniczyły w procesie, przez krótki czas biły brawo.

Sędzia O'Neill pochwalił ławników, nazywając sprawę „wyjątkowo trudnym przypadkiem”. Obrońcy Cosby'ego są rozczarowani wyrokiem.

RadioZET.pl/The New York Times/SA