Zamknij

Blanka Lipińska musi ocenzurować plakat "365 dni". "Deprawuje dzieci i obraża uczucia"

Patrycja Chudolińska
07.01.2020 12:13
Blanka Lipińska
fot. Instagram/blanka_lipinska

Blanka Lipińska w ramach prezentu dla fanów tuż przed Nowym Rokiem pokazała oficjalny plakat filmu "365 dni". Odważne zdjęcie zachwyciło jej fanów, jednak okazuje się, że nie będzie pokazywane w kinach.

Blanka Lipińska pokazała plakat "365 dni"

Blanka Lipińska szykuje się do premiery pierwszej ekranizacji jej bestsellerowej powieści. "365 dni" trafi do kin 7 lutego 2020 roku, a wiele fanek pisarki już kupiło bilety na seanse walentynkowe.

"365 dni" opowiada o trudnej miłości przystojnego sycylijskiego mafiozy i porwanej przez niego dziewczyny. Recenzenci wielokrotnie porównywali powieść Blanki Lipińskiej to "50 twarzy Greya". Nic dziwnego, że plakat, który reklamuje film, jest naprawdę gorący i odważny.

Okazuje się jednak, że radość Blanki Lipińskiej z nowego plakatu szybko została zniszczona. Zdjęcie było zbyt kontrowersyjne, a widzowie kin zaczęli składać skargi.

Cenzura plakatu "365 dni"

Blanka Lipińska poinformowała fanów, że będzie musiała ocenzurować plakat. Wszystko z powodu licznych zażaleń. Mimo że ręka Massimo zasłaniała piersi bohaterki, rodzice uznali ten widok za nieodpowiedni.

- Ja wiedziałam, że ten kraj nie jest gotów na film "365 dni" i pewnie nie był gotów na książkę, ale nie sądziłam, że tak bardzo. Wyobraźcie sobie, że musimy ocenzurować plakat, gdyż widzowie w kinach zgłosili zażalenie odnośnie plakatu, że deprawuje dzieci oraz obraża ich uczucia - powiedziała oburzona Blanka w relacji na Instagramie.

Choć oryginalny plakat wciąż można oglądać w sieci, to w kinach pojawi się wersja z czarnym paskiem i czerwonym napisem "cenzura".

Jednak to nie koniec kłopotów pisarki. Blanka Lipińska próbowała zaangażować fanów w promocję plakatu. Pod hasztagiem #cenzura365dni mieli podawać zdjęcie swoim znajomym. Instagram jednak zablokował taką możliwość.

- Zablokowali nam hasztag?! Co jeszcze zrobicie "otwarte umysły" czyt. ciasne łby? - napisała autorka w relacji na InstaStory.

Uważacie, że emocje wokół plakatu są uzasadnione?

Zagłosuj

Podoba Ci się plakat filmu "365 dni"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PCh