Zamknij

Blanka Lipińska o zazdrości innych autorów. "Koledzy pisarze mi nie gratulują"

Maciej Friedrich
23.01.2020 10:48
Blanka Lipińska o zazdrości innych autorów. "Koledzy pisarze mi nie gratulują"
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ EAST NEWS

Blanka Lipińska erotyczną powieścią "365 dni" podbiła krajowy rynek wydawniczy. Już 7 lutego w kinach pojawi się filmowa ekranizacja kontrowersyjnej powieści. W wywiadzie autorka przyznała, że spotyka się z niechęcią i zazdrością ze strony innych pisarzy.

Blanka Lipińska to bez wątpienia ewenement na polskim rynku wydawniczym. Początkująca autorka, która przed pisarskim debiutem pracowała jako menadżerka nocnych klubów i promotorka KSW Ring Girls, błyskawicznie stała się jedną z najbardziej poczytnych pisarek w kraju.

Wszystko za sprawą erotycznej powieści "365 dni" i jej dwóch kolejnych części. Choć wielu krytyków zarzuca Blance brak pisarskiego talentu i epatowanie wulgarnym seksem, jej książki to bestsellery. 7 lutego w kinach pojawi się filmowa adaptacja "365 dni".

Blanka Lipińska nie jest lubiana przez innych pisarzy? Autorka "365 dni" komentuje

Choć pisarski talent Blanki Lipińskiej jest kwestią mocno dyskusyjną, to ogromnego sukcesu nie sposób jej odmówić. Dość powiedzieć, że autorka "365 dni" w 2019 roku była najlepiej zarabiająca polską pisarką. Sama Blanka w rozmowie z serwisem Pomponik nie ukrywała, że jako pisarka doświadcza niechęci ze strony innych autorów. Jej zdaniem wiele osób zazdrości jej sukcesu.

- Koledzy pisarze mi nie gratulują. Mam takich autorów, z którymi znam się prywatnie i oni owszem. Inni - nie. Zazdrośni! Wiadomo, Lipińska siedziała na targach i podpisywała trzy godziny, a oni tylko godzinę. (...) Nie zawsze jest słodko pierdząco - komentuje.

Lipińska podkreśla jednak, że zdanie krytyków nie obchodzi jej, ponieważ gołym okiem widać, że jej książki nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników.

- Obchodzi mnie zdanie ludzi. Skoro stoi ta kolejka i ci biedni ludzie czekają na mnie trzy godziny, to jest dla mnie największa nagroda - podsumowała.

 365 dni - OBSADA: kto zagra w ekranizacji powieści Blanki Lipińskiej? [AKTORZY]

Zagłosuj

Lubisz powieści Blanki Lipińskiej?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF