Zamknij

Blanka Lipińska odpowiada na krytykę filmu "365 dni". "Kimże są krytycy w odniesieniu do milionów fanów?"

Patrycja Chudolińska
10.02.2020 15:05
Blanka Lipińska
fot. Instagram/@blanka_lipinska

Blanka Lipińska mierzy się z pierwszymi opiniami na temat filmu "365 dni". Ekranizacja jej erotycznej powieści nie jest zbyt pozytywnie odbierana przez krytyków filmowych. Pisarka zdradziła, co myśli o nieprzychylnych komentarzach.

Blanka Lipińska odpowiada na krytykę filmu "365 dni"

Blanka Lipińska to obecnie jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim show-biznesie. Niedawno premierę miał film na podstawie jej powieści erotycznej "365 dni". Ekranizacja książki w reżyserii Barbary Białowąs nie spotkała się z pozytywnym odbiorem. Wprost przeciwnie, niektóre opinie na temat dzieła są miażdżące.

- Widać w tym filmie całą polską hipokryzję w stosunku do seksu. Włoch – seksowny i na miejscu. Polka – drewniana i aseksualna. Reżyserki chyba nie było na planie - skomentował znany krytyk Tomasz Raczek w rozmowie z RadioZET.

Blanka Lipińska nie wydaje się jednak przejmować ocenami krytyków. W jednej z ostatnich relacji na InstaStory zdradziła, co myśli o nieprzychylnych komentarzach znawców filmowych.

- To, że się komuś nie podoba ten film… No cóż, ja wciąż nie rozumiem, zadawałam to pytanie parę razy na wywiadach u "specjalistów kinowych": kim jest krytyk? Wiecie, krytyk to jest ktoś, kto zna się na danej dziedzinie. Z tego co wiem, w Polsce nie mamy dobrobytu filmów erotycznych. W ogóle na świecie nie ma dobrobytu filmów erotycznych! Więc jak ktoś jest specjalistą od erotyki, to chciałabym wiedzieć, kto to, bo faktycznie zdanie takiego człowieka by się dla mnie liczyło. Natomiast bardzo wam dziękuję kochani za to, że ucieracie nosa tym wszystkim krytykom, okazując wsparcie tym, że film się wam podoba. Czymże, kimże są krytycy w odniesieniu do milionów fanów? - zabrała głos autorka.

365 dni: Fani Blanki Lipińskiej podwyższają ocenę filmu

Na portalu Filmweb średnia ocena krytyków filmowych to 2.0 (na 10 możliwych punktów). Blanka Lipińska zaangażowała fanów w podniesienie tej oceny, prosząc na InstaStory, by dodawali własne opinie. Dzięki temu ocena widzów jest trzykrotnie wyższa, niż ta wystawiona przez znawców kinematografii.

- Chciałam wam bardzo podziękować za wszystkie głosy, gwiazdki i komentarze na Filmwebie. Bo wiecie, krytycy krytykami, tylko że my nie robiliśmy tego filmu dla krytyków, tylko robiliśmy go dla fanów tak naprawdę, robiliśmy go dla ludzi - podziękowała fanom za zaangażowanie Blanka Lipińska.

Co o tym myślicie?

Zagłosuj

Oglądałeś/Oglądałaś film "365 dni"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PCh