Zamknij

Blanka Lipińska skomentowała skandaliczny wywiad z Anną Sieklucką. "Bardzo mnie zawiódł"

Judyta Wanicka
30.01.2020 13:57
Blanka Lipińska
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Blanka Lipińska zabrała głos w sprawie kontrowersyjnego wywiadu z gwiazdą "365 dni" Anną Marią Sieklucką, który ukazał się w "Vivie". Pisarka czuje się zawiedziona tym, w jaki sposób Roman Praszyński potraktował aktorkę. 

Blanka Lipińska zabrała głos w sprawie kontrowersyjnego wywiadu z Anną Marią Sieklucką, który ukazał się w "Vivie". Rozmowa, którą przeprowadził Roman Praszyńskidaleka była od standardów dziennikarskich i wywołała prawdziwy skandal. Zachowanie dziennikarza skrytykowały gwiazdy. Wywiad został usunięty ze strony "Vivy", a Praszyński opublikował oficjalne przeprosiny.

Anna Maria Sieklucka komentuje seksistowski wywiad. "Nigdy w życiu nie zgodziłabym się na ustawkę"

Blanka Lipińska skomentowała wywiad z Anną Sieklucką w "Vivie"

Blanka Lipińska zna Romana Praszyńskiego i ceni jego warsztat dziennikarski. Sama zwierzyła mu się kiedyś w wywiadzie z relacji z byłym partnerem. Jednak rozmowa z Sieklucką w "Vivie" mocno ją rozczarowała. Zdaniem pisarki Praszyński nie tylko przekroczył granice dobrego smaku, ale utrwalił seksistowskie stereotypy.

W społeczeństwie od zawsze pokutuje przeświadczenie, że mężczyzna, który zagrał odważną rolę, to godny podziwu ogier, natomiast kobieta w tej samej roli zasługuje na łatkę ladacznicy. Wywiad Romka bardzo mnie zawiódł, bo utrwalił ten stereotyp. Sposób, w jaki rozmawiał z Anną Marią i pytania, jakie zostały jej zadane, w mojej ocenie były bardzo niewłaściwe - powiedziała w rozmowie z Pudelkiem Blanka Lipińska.

Autorki "365 dni" na początku nie wyobrażała sobie lepszego rozmówcy dla wschodzącej gwiazdy show-biznesu. Ale czytając wywiad, odniosła wrażenie, że nie jest to ten sam mądry i czuły dziennikarz, z którym miała okazję współpracować. 

Romek jest dla mnie jednym z bliższych dziennikarzy, któremu zawsze z ufnością opowiadam o swoim życiu prywatnym. Jemu jedynemu udzieliłam wywiadu po rozstaniu z moim partnerem. Romek daje mi zawsze ogromne poczucie bezpieczeństwa i wsparcie podczas rozmów - wyznała. Kiedy dowiedziałam się, że Anna-Maria idzie na ten wywiad, byłam spokojna, bo wiedziałam, że oddajemy ją w ręce zaufanego człowieka - powiedziała Pudelkowi Lipińska. 

Pisarka jest zawiedziona zachowaniem znajomego. Za to postawa Anny Marii Siekluckiej napawa ją dumą.

Jest mi przykro, że jako kobieta została potraktowana przedmiotowo. Jednocześnie jestem z niej dumna, że udźwignęła tę rozmowę - wyznała Blanka Lipińska w wywiadzie z Pudelkiem. 

Zagłosuj

Wybierasz się do kina na film "365 dni"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw