Zamknij

Blanka Lipińska świętuje. "365 dni" podbije Amerykę Południową?

16.12.2020 10:56
Blanka Lipińska
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ EAST NEWS

Blanka Lipińska ma kolejną okazję do świętowania. Jej bestsellerowa powieść erotyczna "365 dni" została wydana w Brazylii. Dumna autorka za pośrednictwem mediów społecznościowych pochwaliła się prezentami od wydawcy. Powtórzono akcję z gadżetami erotycznymi?

Blanka Lipińska to przykład, że jedna trafna decyzja, zaangażowanie i odrobina szczęścia może przynieść ogromny sukces. Jeszcze kilka lat temu szerzej nieznana w show-biznesie promotorka "ring girls" i menadżerka nocnych klubów, obecnie uznawana jest za jedną z czołowych krajowych celebrytek. Wszystko za sprawą pomysłu Blanki na stworzenie powieści, która będzie łączyć dosyć wulgarną erotykę, romans i odrobinę sensacji. Tak powstało " 365 dni", książka, która stała się ewenementem. Krytycy nie zostawili suchej nitki na pisarskim warsztacie Lipińskiej, a powieści zarzucano przekaz w stylu "porno", tymczasem tytuł stał się bestsellerem, podobnie jak jego kontynuacje: "Ten dzień" i "Kolejne 365 dni".

Blanka stała się prawdziwą medialną gwiazdą, a książki do dziś rozchodzą się znakomicie. Nie mniejszym sukcesem była ekranizacja "365 dni", podobnie jak książkowy pierwowzór zmiażdżona przez krytyków, ale bijąca rekordy. W ciągu trzech tygodni od premiery obejrzało ją ponad 1,5 miliona osób, a w kwietniu 2020 stała się jednym z najpopularniejszych filmów w polskiej bibliotece Netflixa. Nie ma wątpliwości, że na komercyjny sukces Blanka nie może narzekać. Po rozstaniu z Baronem jeszcze mocniej skupiła się na sprawach zawodowych, a obecnie może świętować pojawienie się "365 dni" na rynku wydawniczym Ameryki Południowej.

ZOBACZ TAKŻE:  Blanka Lipińska wreszcie potwierdziła, kim jest dla niej Baron

Blanka Lipińska świętuje wydanie "365 dni" w Brazylii

Po ogromnym sukcesie serii erotycznych powieści w Polsce Blanka zapowiadała wydanie "365 dni" poza granicami naszego kraju. Słowa dotrzymała i pochwaliła się wejściem na rynek Ameryki Południowej. Książka autorstwa Blanki miała swoją premierę w Brazylii. Na Instastory Lipińskiej pojawiły się zdjęcia pakietu premierowego z prezentami.

- Nie mam pojęcia, o czym mówi, ale trzeba przyznać, że brazylijski wydawca umie zrobić premierę - napisała autorka zamieszczając zdjęcie brazylijskiego wydania "365 dni".

Na zdjęciach widać także między innymi butelkę szampana i kieliszki. To nieco inna forma promocji, niż rozdawane przez Blankę na premierze gadżety erotyczne. Trzeba przyznać, że wydanie książki w tak dużym kraju jak Brazylia otwiera przez kontrowersyjną pisarką zupełnie nowy rynek. Pozostaje pogratulować zaradności i czekać na kolejne dobre wiadomości.