Zamknij

Blanka Lipińska uniknęła kwarantanny. Jej trik się udał

24.01.2021 23:47
Blanka Lipińska
fot. Piotr Molecki/East News

Blanka Lipińska wróciła właśnie z Malediwów i pochwaliła się, że nie musi przechodzić 10-dniowej kwarantanny. Zdradziła, jak jej się to udało. Okazuje się, że wszystko odbyło się legalnie.

Blanka Lipińska ostatnie dni spędzała na Malediwach, a pobytem regularnie chwaliła się w sieci. Teraz, kiedy już wróciła ze słonecznego wypoczynku, zapowiadało się, że powinna odbyć 10-dniową kwarantannę. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach kilka innych celebrytek - Olga Frycz czy Anna Wendzikowska - zebrały wiele negatywnych komentarzy za unikanie kwarantanny. Ta pierwsza tłumaczyła się, że kwarantanna jej nie dotyczy, bo wracała z Berlina transportem prywatnym, a nie "zbiorowym", który wyszczególniony jest w przepisach.

A w jaki sposób obowiązkowego uziemienia na 10 dni uniknęła Lipińska? Wszystko zgodnie z prawem.

Zobacz także: Wpadka w "Pytaniu na Śniadanie". Pies nie wytrzymał. Obok leżał Tomasz Kammel

Blanka Lipińska tłumaczy, jak uniknąć kwarantanny

Zgodnie z najnowszymi przepisami osoby, które wracają z zagranicy, powinny odbyć kwarantannę, chyba że przedstawią ujemny wynik testu na SARS-CoV-2, wykonanego maksymalnie na 48 godzin przed powrotem do kraju. I z tego prawa skorzystała także Blanka Lipińska. O wszystkim opowiedziała na InstaStory.

"Piszę do was z informacją odnośnie nowego rozporządzenia o kwarantannie. Faktycznie ono działa! Jak się tylko o nim dowiedziałam - dzięki polski rządzie - poprosiłam, żeby mi w hotelu zrobili test. Przyjechał lekarz, zrobili mi test rano, wieczorem miałam wyniki. Dzisiaj z wynikami, kiedy podeszłam do naszej granicy na Okęciu, panie tylko zapytały, czy mam test zrobiony, mam, pokazałam wynik negatywny. Dziękuję, do widzenia, nie mam kwarantanny" - nie kryje szczęścia.

RadioZET.pl/AS