Zamknij

Boris Johnson komentuje stan zdrowia Królowej Elżbiety. Uspokoił Brytyjczyków?

15.11.2021 09:42
Królowa Elżbieta
fot. Tim Rooke / Rex Features

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odniósł się do stanu zdrowia Królowej Elżbiety, która po raz pierwszy od 22 lat, nie wzięła udziału w ceremonii przy pomniku Cenotaph. Johnson uspokoił Brytyjczyków?

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson postanowił skomentować stan zdrowia Królowej Elżbiety, która nie pojawiła się na niedzielnych uroczystościach Niedzieli Pamięci pod The Cenotaph.

"Królowa, po naciągnięciu mięśni pleców, z wielkim żalem podjęła dziś rano decyzję, że nie będzie mogła uczestniczyć w dzisiejszych uroczystościach Niedzieli Pamięci pod The Cenotaph. Jej Wysokość jest rozczarowana, że opuści tę uroczystość" - poinformował w oświadczeniu Pałac Buckingham.

Zobacz też:  Królowa Elżbieta odwołała swój udział w Niedzieli Pamięci. Jej stan zdrowia pogorszył się

Boris Johnson komentuje stan zdrowia Królowej Elżbiety. Uspokoił Brytyjczyków?

Warto dodać, że to pierwszy raz od 22 lat, gdy królowa nie bierze udziału w ceremonii przy pomniku Cenotaph. Elżbieta II bardzo mocno ubolewała nad tym, że nie będzie mogła wziąć udziału w niedzielnych uroczystościach. Podkreśliła, że Dzień Pamięci jest jednym z najważniejszych wydarzeń w roku. Niestety, stan jej zdrowia uniemożliwił jej świętowanie.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson postanowił nieco uspokoić Brytyjczyków. Podczas konferencji na Downing Street zdradził, w jakiej formie jest brytyjska monarchini.

"Wiem, że wszyscy będą chcieli złożyć najlepsze życzenia Jej Wysokości. Chcę tylko wszystkich zapewnić, że widziałem się z królową w zeszłym tygodniu w zamku Windsor i ma się bardzo dobrze. Nie trzeba tego mówić, ale i tak chciałem to zrobić" - podkreślił Johnson.