Zamknij

Borys Szyc o walce z alkoholizmem: "Trzeba było przerwać zdjęcia, bo nie dawałem rady kręcić"

27.01.2021 14:46
Borys Szyc
fot. Adam Jankowski/ Reporter/ East News

Borys Szyc odstawił alkohol siedem lat temu. Aktor od lat skupia się na pracy i swoje rodzinie, na trzeźwo. W rozmowie z "Twoim Stylem" opowiedział o trudnych momentach pracy pod wpływem alkoholu.

Borys Szyc nie pije już od siedmiu lat. Aktor stoczył ciężką walkę z chorobą alkoholową, jednak udało się. Z pewnością pomogła mu w tym rodzina i praca. Szyc często wraca wspomnieniami do tego trudnego czasu. W rozmowie z "Twoim Stylem" opowiedział o pracy pod wpływem alkoholu. To były dla niego tak trudne momenty, że trzeba było przerwać pracę na planie.

Zobacz też: Borys Szyc pokazał córkę. Tak wygląda dziś 16-letnia Sonia

Borys Szyc o walce z alkoholizmem: "Trzeba było przerwać zdjęcia, bo nie dawałem rady kręcić"

"Przez te pierwsze lata zdarzyło mi się zagubić. Czasami grałem po alkoholu. Zdarzało się, że trzeba było przerwać zdjęcia, bo nie dawałem rady kręcić (...) To jest jedno z niebezpieczeństw tego zawodu. Alkohol jest najszybszym środkiem, który zwalnia napięcie. Dopiero potem okazuje się, jakie to jest złudne" - powiedział Borys Szyc.

W tamtym czasie Szyc był pracoholikiem. Jak wspomina, bardzo pomógł mu wtedy teatr. 

"Wchodząc w ten zawód, miałem takie poczucie, żeby się w nim całkowicie zatracić. Dorabiałem sobie filozofię, że chcę być elementem jakiejś bohemy. Jakby mi ktoś dał wehikuł czasu, to najchętniej przeniósłbym się do Krakowa z początku XX wieku" - podkreślił i dodał: "Teatr zawsze był dla mnie świętością i sprawił, że nie poszedłem w to tango dalej" - wyznał szczerze. 

Od siedmiu lat Borys Szyc patrzy na życie zupełnie na trzeźwo. 42-letni gwiazdor ponownie poznał smak ojcostwa. Pod koniec marca 2020 roku żona aktora Justyna Nagłowska urodziła syna - Henia.

RadioZet.pl